• W przetargu na sedana z wydłużonym rozstawem osi i silnikiem o mocy ok. 340 KM wygrało BMW, które wyraźnie przebiło ofertę Audi
  • Za BMW serii 7 z wydłużonym rozstawem osi SOP zapłaci 379 tys. zł. W cenie zawarto gwarancję aż na 72 miesiące
  • Audi zaoferowało A8 Long 55 TFSI w cenie 424 tys. zł. Auto objęto gwarancją na okres 30 miesięcy

Służba Ochrony Państwa nie próżnuje w kwestii zakupów luksusowych samochodów. W ciągu dwóch tygodni (termin realizacji upływa 27 grudnia) rządową flotę wzbogaci kolejna duża luksusowa limuzyna. W przetargu na sedana z wydłużonym rozstawem osi i silnikiem o mocy ok. 340 KM wygrało BMW, które wyraźnie przebiło ofertę Audi.

Za BMW serii 7 z wydłużonym rozstawem osi SOP zapłaci 379 tys. zł. W cenie zawarto gwarancję aż na 72 miesiące (wszystkie koszty obsługi i naprawy bierze na siebie BMW). Audi nie dość, że zaoferowało A8 znacznie drożej (424 tys. zł), to jeszcze przygotowało znacznie skromniejszą gwarancję. Audi A8 Long 55 TFSI objęto bowiem gwarancją na okres 30 miesięcy.

Flotę SOP wzbogaci BMW serii 7 w wersji L z napędem na cztery koła. W cenie dwa komplety felg i opon i dość bogate wyposażenie. Na liście m.in. wentylowane i podgrzewane fotele oraz kanapa, skórzana tapicerka, schładzany schowek dla pasażerów z tyłu, czterostrefowa klimatyzacja, system multimedialny z tunerem telewizyjnym i ekranami dla podróżujących na tylnej kanapie, układ automatycznego domykania drzwi czy samopoziomujące zawieszenie.

Kierowca może liczyć na układ automatycznego hamowania, monitorowanie martwego pola, asystenta pasa ruchu czy czujniki parkowania. W cenie zawarto także zabezpieczenie nadwozia folią ochronną (zderzaki, pokrywa silnika, błotniki i lusterka).

Samochód powinien zostać dostarczony do 27 grudnia 2019 roku.