Audi A1 Sportback oferowane jest obecnie w benzynowej wersji 30 TFSI z trzycylindrowym silnikiem 1.0 o mocy 116 KM i 6-biegową skrzynią manualną lub 6-stopniowym „automatem” S tronic. Klienci mogą wybierać również spośród trzech pakietów wyposażenia: Basic, Advanced i S line, a także dowolnie łączyć poszczególne linie zewnętrzne i wewnętrzne, co umożliwi jeszcze lepszą personalizację modelu i dopasowanie go do indywidualnych gustów.

W standardowym wyposażeniu nowego Audi A1 Sportback znajdziemy m.in.: system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu, który wspomaga kierowcę utrzymać się na prawidłowym pasie przy prędkościach powyżej 65 km/h, system Audi pre sense front obejmujący czujnik radarowy, który rozpoznaje zagrożenie zderzenia z innym uczestnikiem ruchu (auto, rowerzysta, pieszy) i odpowiednio wcześniej ostrzega kierowcę sygnałem akustycznym i wizualnym oraz przygotowuje auto do awaryjnego hamowania, a w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy, sam uruchamia hamulce. Ponadto na pokładzie znajdziemy: cyfrową tablicę rozdzielczą z 10,25-calowym wyświetlaczem (wirtualny kokpit dostępny w opcji), manualną klimatyzację, centralny zamek, elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne oraz radio MMI z Bluetooth.

Wiosną do oferty dołączą: bazowa wersja 25 TFSI o mocy 95 KM oraz mocniejsza 35 TFSI (150 KM). Topowa odmiana A1 Sportback będzie wyposażona w silnik o mocy 200 KM.