Skoda Octavia Laurin & Klement: Ekskluzywna elegancja

Najwyższy poziom wykończenia Laurin & Klement dołączy do oferty nowej generacji modelu Octavia w wersji liftback oraz kombi. Nazwa tego wariantu pochodzi od nazwisk założycieli Skody.

Wersja L&K z zewnątrz wyróżnia się osiemnastocalowymi obręczami kół ze stopów lekkich. Z przodu wyposażona jest w reflektory bi-ksenonowe z diodami LED do jazdy dziennej, tylne światła także wykonane są w technologii LED. O wyjątkową atmosferę w kabinie dbają nowe elementy dekoracyjne i siedzenia pokryte brązową skórą. Wyposażenie obejmuje system audio Canton i czteroramienną, wielofunkcyjną kierownicę.

Octavia Laurin & Klement napędzana jest jednym z trzech silników: benzynowym 1.8 TSI o mocy 180 KM lub wysokoprężnym 2.0 TDI o dwóch poziomach mocy: 150 KM lub 184 KM.

Skoda Monte Carlo dla pięciu modeli

Na targach w Genewie na stoisku Skody zadebiutuję trzy modele w wersjach Monte Carlo: Citigo, Yeti i Rapid Spaceback. Dołączą one do już istniejącej Fabii Monte Carlo i Fabii Combi Monte Carlo, tworząc rodzinę pięciu modeli o sportowym charakterze.

Premierowe wersje odznaczają się czarnymi obręczami kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 15 do 17 cali, przyciemnionymi tylnymi i bocznymi szybami (element wyposażenia SunSet) i wyjątkowymi wyróżnikami nadwozia, pokrytymi czarnym lakierem. We wszystkich trzech modelach dostępne są sportowe fotele, z tapicerką w kolorze czarnym z czerwonymi przeszyciami.

Modele specjalne powstały jako nawiązanie do przygody Skody ze sportami motorowymi. Przez przeszło sto lat marka osiągała sukcesy na międzynarodowej arenie, wliczając w to także tryumf w jednym z najbardziej prestiżowych rajdów: Monte Carlo.