Są różne głosy. Jedni mówią, że plan jest konkretny i rzeczowy, inni, że to bajka, której dobrze się słucha, bo kończy się optymistycznie.

Otóż już za 15 lat będziemy zarabiać tyle, ile obywatele bogatych krajów Europy. Optymizm został też skierowany do mieszkańców wschodniej Polski. Tam ma przybyć dróg, nowych miejsc pracy i być może powstanie coś na wzór Doliny Krzemowej w USA. Plany dotyczą też odbudowy potęgi stoczni i żeglugi śródlądowej.

Nam zaś zabrakło w tych planach poważnego odniesienia do motoryzacji, która teraz ma się całkiem dobrze, bo Polska jest ważnym producentem podzespołów samochodowych. Brakuje nam jedynie auta własnej konstrukcji, które mogłoby podbić cały świat. Podpowiadamy wicepremierowi, że są chętni, żeby produkować naszą Warszawę, Syrenę i kilka innych modeli.

Powstały nawet nowe prototypy tych samochodów, a ich twórcom nie brakuje pasji i zapału. Może należałoby się im wsparcie finansowe? W końcu na rozwój gospodarczy ma być przeznaczony bilion złotych. Na dwa modele aut z tak bogatą narodową tradycją potrzeba o wiele mniej.

W najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat (8/2016) polecamy m.in.

AKTUALNOŚCI – nowości Mercedesa, debiut nowego kombi Volvo oraz nowe modeli Kia.

TESTY – porównanie kompaktowych vanów, rozpoczynamy test długodystansowy Skody Rapid 1.6 TDI, pierwszy test nowej Kii Sportage.

PORADY – jakich aut poszukują Polacy, auto uszkodzone na parkingu oraz jak jeździć, żeby nie niszczyć sprzęgła.

Z DRUGIEJ RĘKI – Renault Modus – sprawdzamy francuskiego „malucha”, Mitsubishi Lancer oraz benzyniaki 2.0 dla klasy średniej.

Foto: auto świat / Auto Świat

Więcej, w najnowszym numerze tygodnika Auto Świat (8/2016), który jest dostępny w sprzedaży od 22 lutego 2016 r.

Zapraszamy do lektury!