Nowy crossover ma długość 4212 mm, szerokość 1765 mm i wysokość 1590 mm. Bagażnik ma pojemność 410 litrów, który po przesunięciu tylnego rzędu siedzeń możemy powiększyć do 520 litrów.. Będzie konkurował z takimi modelami jak m.in. Peugeot 2008 i Renault Captur.

Ten wszechstronny miejski crossover (Crossover Utility Vehicle — użytkowy crossover) jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla, podobnie jak bestsellerowa Mokka X należy on do segmentu B. W bieżącym roku zaprezentowany zostanie także większy, kompaktowy (segment C) model Grandland X. Firma Opel rozpoczyna tym samym swoją ofensywę produktową „7 w 17”: w 2017 roku producent wprowadzi aż 7 nowych modeli, w tym dwa pojazdy z rodziny X.

Nowość oferuje wyjątkowe innowacje, za sprawą których codzienna jazda jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i łatwiejsza. Opcjonalne adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz projekcyjny head-up i panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego

, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla znakomite opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz dużym, 8calowym ekranem dotykowym.

Popyt na małe SUVy i crossovery dostosowane do jazdy w mieście znacząco rośnie. Crossland X, łączący atrakcyjne, inspirowane pojazdami sportowo-użytkowymi wzornictwo, znakomite wyposażenie z zakresu łączności oraz wysokie walory praktyczne, jest już drugim mocnym przedstawicielem naszej marki w tej klasie pojazdów, obok sportowej Mokki X” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Zwinny Crossland X zapewnia przyjemność z jazdy, emanując miejskim stylem. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno na wielkomiejskich ulicach, jak i w czasie wypadów za miasto”.