Szczególnie ożywiona wymiana podlągów dotyczyła klas i wymagań technicznych. Znaczną część sugestii potencjalnych zawodników została prowadzona w życie.

Jasne zasady, maksimum emocji

Zasady są proste - dwa pojazdy w jak najkrótszym czasie przy starcie od zera pokonać mają prosty odcinek toru. Idea wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, stąd odległość wyrażona w egzotycznej dla nas jednostce - mili. Wyścig odbywa się na odcinku jednej czwartej mili, a mówiąc "po naszemu" - 402 metrów.

Moto, Drag, Street...

Walka o puchary odbywa się w trzech kategoriach - Moto, Drag oraz Street. W pierwszej z wymienionych zmagają się motocykliści. Kategoria Drag jest zarezerwowana dla profesjonalistów - ich samochodów nie uświadczymy na ulicy. Pod maskami "Dragów" często drzemią silniki o mocy przekraczającej 1000 koni mechanicznych! W kategorii Drag czasy przejazdu od startu do mety oscylują w okolicach 9 sekund.

Kategoria Street została przygotowana z myślą o posiadaczach zarejestrowanych i dopuszczonych do ruchu drogowego samochodów, którzy stoczą walkę o tytuł króla ulic - King of Street. Warto dodać, że uczestnikiem tych wyścigów może być każdy posiadacz prawa jazdy, dysponujący sprawnym samochodem!

Start...

Kierowcy są ustawiani na starcie automatycznie - przez system pomiarowy. W trakcie podjeżdżania do linii startu zapala się białe światło Pre-Stage. Chwilę później zapala się drugie białe światł - Stage. W takiej pozycji zawodnik oczekuje na uruchomienie procedury startowej. Po jej aktywacji na "choince" startowej zapalają się trzy żółte światła. Zawodnicy startują po zapaleniu zielonego światła. O wejściu do półfinałów, a następnie finałów, decyduje suma czasu przejazdu (ET) oraz reakcji (RT). Czas przejazdu ET plus RT mierzony jest do tysięcznej części sekundy, gdzie ET to czas przejazdu między linią startu a mety, a RT to czas reakcji kierowcy na zapalenie się zielonego światła. W przypadku równości czasów decyduje lepsze ET.

Rywalizacja do samego końca!

Imprezy tegorocznego Gecko Cup odbędą się na trzech lotniskach - dwukrotnie na Bemowie, w Borsku oraz Kamieniu Śląskim. Podczas każdej z czterech rund zawodnicy będą zdobywać odpowiednią ilość punktów za zajęcie danego miejsca. Punkty te zostaną podsumowane, aby wyłonić "bohatera" sezonu 2009. Prowadzona będzie również klasyfikacja zespołowa.

Pierwsze starcie - lotnisko Bemowo