To jeden z najważniejszych debiutów tegorocznej edycji Poznań Motor Show. Niecałe dwa tygodnie temu nowy Touareg miał swoją światową premierę w Pekinie, a już można go oglądać na żywo w stolicy Wielkopolski. Duży SUV Volkswagena wygląda bardzo dobrze – nowocześnie i elegancko zarazem. To zasługa m.in. matrycowyc reflektorów LED IQ.Light czy pokaźnego, chromowanego grilla.

Volkswagen Touareg - multimedialny SUV

Volkswagen stawia na nowe technologie. Zestaw wskaźników zastąpiono 12-calowym wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości, oferującym wiele trybów widoku zegarów, mapy nawigacji czy danych pochodzących z komputera pokładowego. Jeszcze więcej możliwości oferuje centralny ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego Discover Premium. Ma on przekątną aż 15 cali i jest skierowany w stronę prowadzącego samochód.

Oba ekrany tworzą tzw. Innovision Cockpit, który można w pełni dopasować do preferencji użytkowników. Dzięki temu obsługa niezliczonej ilości funkcji będzie intuicyjna i szybka. Touareg to także mobilne centrum internetowe, dzięki któremu zawsze pozostaniesz w kontakcie. W czasie jazdy kierowca będzie mógł się skupić wyłącznie na drodze, dzięki specjalnemu projektorowi (HUD), pokazującemu najpotrzebniejsze informacje na przedniej szybie.

Volkswagen Touareg – możesz na nim polegać

Nowy Touareg, tak jak dwie poprzednie generacje tego modelu, potrafi sprostać różnym zadaniom. To komfortowy, dynamiczny i bezpieczny samochód.

Silniki V6 zapewnią odpowiednią moc do szybkiej jazdy autostradą czy holowania przyczepy. Początkowo będą to dwa turbodiesle 3.0, generujące moc: 231 i 286 KM. W późniejszym czasie do oferty dołączy 340-konny benzyniak oraz diesel V8 o mocy 421 KM! Napęd obu osi 4Motion należy do wyposażenia seryjnego, podobnie jak 8-stopniowy „automat”.

Pneumatyczne zawieszenie zapewni jednakowe resorowanie bez względu na obciążenie samochodu. Z kolei lżejsza konstrukcja pojazdu (nawet o 106 kg) i system zapobiegający przechyłom nadwozia polepszą prowadzenie na krętej drodze. W tym czasie, a także podczas manewrowania na ciasnym parkingu, pomocny okaże się również układ skrętnych tylnych kół. Kierowca może również liczyć na asystę wielu najnowocześniejszych systemów aktywnego bezpieczeństwa. Nowy Touareg ma ich najwięcej ze wszystkich Volkswagenów. Jest to rzeczywiście niezwykle wszechstronny samochód.

Nowy Volkswagen Touareg znajdzie się w polskich salonach w czerwcu br.