Na trasie z Allgäu do Tyrolu samochody poprowadzą wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Christian Küspert, oraz aktor Benjamin Sadler. Z kolei za kierownicą żółtego Opla Kadetta D Caravan należącego do niemieckiego automobilklubu zasiądzie znany z telewizji juror i agent modelek Peyman Amin.

Opel GT, Commodore, Rekord i Kadett — każdy entuzjasta motoryzacji kojarzy te nazwy. Na tegorocznym Bodensee Klassik firma Opel zaprezentuje imponującą kolekcję złożoną z tych modeli. Jednocześnie producent samochodów z Rüsselsheim podejmie próbę zbudowania pomostu łączącego chwalebną przeszłość z obecnymi sukcesami i przyszłością. W 1968 roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy Opel GT — elegancki i wizjonerski samochód marzeń. W rajdzie klasyków firmę Opel będą reprezentowały trzy egzemplarze tej ikony stylu. Po blisko 50 latach idea GT jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek. W marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie firma pokazała wizjonerski, minimalistyczny i dynamiczny model GT Concept, otwierając w ten sposób nowy rozdział w historii GT i zapowiadając, jak supersamochody będą wyglądać w przyszłości.

Opel nie może jednak produkować samochodów działających tylko na emocje. W ofercie firmy zawsze były dostępne również praktyczne modele, takie jak wciąż świetnie prezentujący się poprzednicy nowej Astry Sports Tourer. Ambulans Commodore, strażacki Rekord E i „żółty anioł” Kadett D należący do ADAC dowodzą, że Ople poradzą sobie z każdym powierzonym im zadaniem.