Francuska marka proponuje specjalną wersję wyposażenia Style. Oznacza to, że otrzymujemy maksymalnie bogate wyposażenie za jak najmniejsze pieniądze w połączeniu z optymalnymi silnikami do wyboru. Ta sprytna oferta dotyczy czterech popularnych modeli Peugeota: miejskiego 208, kompaktowego 308, crossoverów 2008 i 3008 oraz minivana 5008.

Peugeot 308

Wersja Style najbardziej się opłaca

W przypadku Peugeota 208 na promocyjną ofertę możemy liczyć w praktycznym wydaniu pięciodrzwiowym. Wersja wyposażenia Style jest dostępna z nowoczesnym, trzycylindrowym silnikiem 1.2 PureTech. W bazowej wersji (bez turbodoładowania) generuje on 82 KM i współpracuje z ręczną, pięciostopniową skrzynią biegów. Wydaje się, że jest to dobry wybór do „208-ki”.

Tak skonfigurowany samochód kosztuje 54 900 zł – to tylko o 1 100 zł więcej od niższej wersji Active. W wydaniu Style lista wyposażenia jest poszerzona o: skórzaną kierownicę, przyciemniane szyby, większe 16” felgi oraz chromowane lusterka boczne. Ponadto, za jedyne 1 350 zł (zamiast dotychczasowych 2 700 zł) można zamówić pakiet Style+, w którego skład wchodzą: alarm, czujniki parkowania z tyłu i automatyczna klimatyzacja. Należy przyznać, że w tym wydaniu jest to w pełni wyposażony samochód.

Peugeot 208 - ekran dotykowy

Pakiet Style+ jest teraz o połowę tańszy

Większy Peugeot 308 oferuje jeszcze więcej korzyści. Pięciodrzwiowy hatchback w wersji Style jest oferowany z jednym z dwóch silników – benzynowym 1.2 PureTech o mocy 130 KM lub wysokoprężnym 1.6 BlueHDi o mocy 100 KM. Pierwsza odmiana kosztuje 77 600 zł, czyli o 3 000 mniej niż najbogatsza wersja Allure, w której ten trzycylindrowy benzyniak jest jeszcze oferowany. Druga opcja to wydatek 80 900 zł – to aż o 10 000 zł mniej niż wyższa wersja.

Dopłata do wyższej odmiany wydaje się bezcelowa, ponieważ w Style otrzymujemy już: automatyczną dwustrefową klimatyzację, tylne czujniki parkowania, multimedialny ekran dotykowy, przednie światła przeciwmgielne, alarm, sportowe fotele przednie, przyciemniane tylne szyby, składane lusterka boczne z elektrycznym sterowaniem czy aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 16 cali. W 308 również można liczyć na specjalną ofertę. Pakiet Style+ kosztuje teraz połowę swojej niedawnej ceny. Za 1 600 zł wyposażenie auta poszerzymy o nawigację z mapą Europy i podgrzewane fotele przednie.

Crossovery również bogato wyposażone

W polskich salonach Peugeota przygotowano atrakcyjną ofertę również dla zdobywających coraz większą popularność crossoverów. Peugeot 2008 Style może być napędzany jednym z dwóch silników benzynowych 1.2 PureTech – 82 lub 110 KM (turbo) – lub turbodieslem 1.6 BlueHDi o mocy 100 KM. Pod tym kątem wybór jest jeszcze szerszy niż w dwóch wcześniej prezentowanych samochodach.

Peugeot 2008

Wersja Style dla modelu 2008 jest droższa o zaledwie 2 500 zł od wariantu Active. Za tę cenę klient otrzymuje: ręczną klimatyzację, multimedialny ekran dotykowy, 16-calowe felgi aluminiowe, przyciemniane tylne szyby, chromowane i składane elektrycznie lusterka boczne i czujniki parkowania z tyłu. Ponadto samochód jest wyposażony w metalowe osłony dolnych części przedniego i tylnego zderzaka – dodatkowa ochrona uatrakcyjnia również jego wygląd. Promocyjny pakiet Style+, zawierający nawigację, alarm i automatyczną klimatyzację dwustrefową, to wydatek 1 900 zł.

Większy Peugeot 3008 również jest dostępny z bogatym wyposażeniem w atrakcyjnej cenie. W tym przypadku dostępne są wszystkie silniki: 1.2 PureTech 130 KM (Style - 88 400 zł), 1.6 BlueHDi 120 KM (97 800 zł) i 2.0 BlueHDi 150 KM (102 800 zł). Wersja Style kosztuje tylko o 2 500 zł w porównaniu z uboższa odmianą Active i aż o 8 500 zł mniej od topowej Allure.

Wyposażenie wersji Style z cała pewnością jest warte swojej ceny - jest wzbogacone m.in. o czujniki parkowania z przodu i z tyłu i asystenta parkowania, automatyczną dwustrefową klimatyzację, felgi aluminiowe w rozmiarze 17' cali, sportową skórzaną kierownicę, ozdobne listwy progowe, dywaniki tkaninowe z przodu i z tyłu, lusterka boczne chromowane, metalowe osłony dolnej części zderzaków i chromowane boczne listwy. Za dodatkowe 3 800 zł (do niedawna jeszcze 7 600 zł) auto można doposażyć w alarm, pakiet lusterka, system nawigacyjny i szklany dach panoramiczny. Więcej do szczęścia nie potrzeba, prawda?

Peugeot 5008

Zbliżona oferta dotyczy rodzinnego minivana 5008. Poziom wyposażenia Style dostępny jest ze wszystkimi możliwymi silnikami (1.6 BlueHDi 120 KM i 2.0 BlueHDi 150 KM). Warunek stanowi tylko odmiana siedmioosobowa. Koszt bogato wyposażonej wersji to 2 500 zł. Tak jak w poprzednich modelach dostępny jest również pakiet Style+ (jego cena i wyposażenie są takie same, jak w 3008).

Peugeot Style - Naszym zdaniem

Promocyjne wersje wyposażenia Style należy uznać za bardzo korzystne. W cenie niewiele wyższej od uboższej wersji dostajemy znacznie lepiej wyposażony samochód. Jeśli dla Ciebie to nadal zbyt mało, to możesz zdecydować się na dodatkowy pakiet Style+ (teraz są one o połowę tańsze). Plus dla Peugeota należy się za to, że specjalna oferta została przygotowana dla niemal wszystkich osobowych modeli marki.

Materiał powstał we współpracy z marką Peugeot.