Pokonał on swoich przeciwników na torze Red Bull Ring podczas pierwszego, sobotniego wyścigu. Zawodnicy startujący następnego dnia, musieli dodatkowo zmierzyć się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi - rundę drugą rozpoczęli w strugach deszczu. Niestety pełen emocji wyścig Audi Sport TT Cup zakończył się wypadkiem. Zwycięstwo przyznano Belgowi Alexisowi van de Poele.

Sześć wyścigów, sześciu zwycięzców. Mimo, że za nami trzeci weekend Audi Sport TT Cup, nadal nie wyłoniono podwójnego zwycięzcy. Podczas pierwszego wyścigu w sobotę prowadzenie objął Jan Kisiel. Wyprzedził kolejno Niemca, Dennisa Marschalla i prowadzącego w klasyfikacji ogólnej Duńczyka, Nicolaja Møllera Madsena. Dzięki zdobyciu dwóch drugich miejsc w Norisring i zwycięstwu w Spielberg, Polak umocnił swoją drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę, przed rozpoczęciem drugiej rundy, zaczął padać ulewny ulewny deszcz. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, podczas czterech pierwszych okrążeń wykorzystano Safety Car, który jechał przed zawodnikami. Niedługo potem, przy zielonej fladze doszło do wypadku z udziałem sześciu kierowców. Wyścig został ostatecznie wstrzymany, a zwycięstwo przyznano Alexisowi van de Poele, który prowadził w momencie zatrzymania rundy. Z uwagi na to, że zawodnicy nie pokonali połowy dystansu, przyznano im 50 procent punktów.

„Był to ekscytujący weekend z niefortunnym zakończeniem” — mówi kierownik projektu, Rolf Michl. „Bardzo nam przykro, że Levin Amweg odniósł obrażenia w wypadku, który zakończył wyścig. Zawodnik przebywa obecnie w szpitalu, gdzie zostanie poddany kolejnym badaniom. Cały zespół pucharu Audi Sport TT Cup życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że już niebawem ponownie pojawi się w polu startowym.”

Niemiec Felix Neureuther, Austriak Marcel Hirscher i Norweg Aksel Lund Svindal wywołali olbrzymie zainteresowanie mediów krajowych i zagranicznych. Przyciągnęli na Audi Sport TT Cup wielką liczbę fanów. Gwiazdy narciarstwa gościnnie wystąpiły na torze Red Bull Ring i wzięły udział w zaciętej rywalizacji. Mimo, że zawody wygrał Hirscher, wyścig bardzo się podobał wszystkim trzem sportowcom. W klasyfikacji zawodników występujących gościnnie w obu rundach, pierwsze miejsce zajęła zawodniczka startująca na co dzień w kasie GT, Szwajcarka Rahel Frey.

Po sześciu z dwunastu rund Nicolaj Møller Madsen nadal prowadzi w klasyfikacji ogólnej Audi Sport TT Cup. Duńczyk zdobył dotychczas 111 punktów wyprzedzając swoich rywali: Jana Kisiela (99 punktów) i Dennisa Marschalla (87,5 punktów). Czwarty weekend wyścigów Audi Sport TT Cup odbędzie się w Oschersleben 12 i 13 września 2015 r.