Do zderzenia pojazdów doszło 24 sierpnia br. około godz. 10.30 na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z ul. Skłodowskiej-Curie w Zawierciu. Kierowca srebrnej Skody Superb z kierownicą po prawej stronie wymusił pierwszeństwo przejazdu kobiecie prowadzącej Opla. Ranna 24-latka trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Poszukiwana para z dzieckiem, która zbiegła z miejsca wypadku
Poszukiwana para z dzieckiem, która zbiegła z miejsca wypadku

Osoby jadące Skodą uciekły z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Wypadek i ucieczkę osób zarejestrowała kamera zainstalowana na pobliskim budynku. Poszukiwany mężczyzna jest krępej budowy ciała i może mieć około 40 lat. Ubrany był w czarną koszulkę i krótkie dżinsowe spodenki. Kobieta, która niosła na rękach małe dziecko była szczupła. Ciemne włosy miała spięte w kok. Ubrana była w jasną koszulkę i jasne krótkie spodenki. Skoda miała założone angielskie tablice rejestracyjne.

Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku i jego pasażerki. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy można zgłaszać pod nr tel. 32 67 38 280 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”. Policja gwarantuje anonimowość.

Źródło: Policja