• Drogówka rozpoczyna wzmożone kontrole osób korzystających z telefonu w trakcie jazdy - kierowców oraz rowerzystów
  • Kontrole odbywają się nie tylko w Polsce, ale jednocześnie w wielu krajach Europy
  • Policyjna akcja wspierana jest spotem „Nie używaj telefonu w trakcie jazdy”

Pierwszy dzień tygodnia zwykle oznacza policyjne akcje pod hasłem „trzeźwy poranek”. Tym razem jednak jest inaczej. Drogówka rozpoczyna wzmożone kontrole osób korzystających z telefonu w trakcie jazdy. Policjanci zwrócą uwagę nie tylko na kierowców, ale także rowerzystów. Zapewne nietrudno będzie dostrzec funkcjonariuszy obserwujących auta przez lornetki tak jak często robią to inspektorzy ITD.

Akcja pod kryptonimem „Telefony” realizowana jest pod patronatem europejskiej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL. W ramach przedsięwzięcia podobne akcje kontrolne prowadzone są także w innych krajach.

Policjanci przypominają, że korzystanie z telefonu to nie tylko tradycyjne prowadzenie rozmowy i trzymanie komórki przy uchu. Zakaz używania obejmuje także przeglądanie internetu, pisanie wiadomości, przewijanie menu i inne podobne czynności, które dekoncentrują kierowcę.

Podczas policyjnej akcji wykorzystano także ekrany instalowane w miejscach publicznych. Będzie można na nich obejrzeć spot zatytułowany „Nie używaj telefonu w trakcie jazdy”.