• Komenda Główna Policji rozstrzygnęła w 2020 r. duży przetarg na radiowozy w tzw. wypadowej wersji
  • Nowe samochody posłużą do transportu uzbrojonych oddziałów - pomieszczą siedmiu funkcjonariuszy wraz rynsztunkiem

Oddziały prewencji wreszcie doczekały się nowego sprzętu. W miejsce już dość wysłużonych, starszych Volkswagenów Transporter pojawiły się najnowsze Craftery z zabudowaną, przygotowaną na specjalne policyjne zamówienie. Dostawca otrzymał bowiem zadanie przygotowania furgonów, które fabrykę opuściły w tradycyjnych dwuosobowych odmianach. Po modyfikacjach każdy z nich został przystosowany do przewozu siedmiu funkcjonariuszy wraz z pełnym rynsztunkiem, obejmującym tarcze ochronne, pałki szturmowe, miotacze pieprzu, hełmy kuloodporne oraz broń służbową.

Zwycięzca przetargu (Auto Handel Centrum Grupa Cichy z Wysokogotowa) dostarczył dość mocne i dobrze wyposażone wersje Volkswagena Craftera. Do policji trafiły odmiany z dieslami o mocy 177 KM i automatycznymi skrzyniami biegów. Na liście wyposażenia uwzględniono: klimatyzację automatyczną, reflektory LED z funkcją doświetlania zakrętów, czujniki parkowania, radio z Bluetooth i USB, Android Auto i CarPlay, pokładową nawigację GPS z mapą Polski oraz kamerę cofania.

Nowe radiowozy trafiły do jednostek na terenie całego kraju. Jedna z ostatnich dostaw została zrealizowana w Poznaniu na potrzeby lokalnego oddziału prewencji. W galerii można zobaczyć radiowozy także od środka wraz z charakterystyczną zabudową do transportu uzbrojenia.