Premiera polskiego auta elektrycznego zbliża się wielkimi krokami. We wtorek 28 lipca zobaczymy nie tylko prototyp hatchbacka, lecz także SUV-a, a ponadto poznamy oficjalną nazwę nowej marki i jej logo. To podsumowanie ważnego etapu prac nad całym projektem. Za wygląd nowych elektrycznych samochodów odpowiada włoskie studio Torino Design, znane ze współpracy m.in. z Ferrari czy BMW, a specjalizujące się w projektach modeli z alternatywnym napędem.

„Naszym celem było przekazanie emocji związanych z nową odsłoną nowoczesności, w której samochód z radością zaprasza właściciela i jednocześnie chroni środowisko. Ten samochód jest całkowicie zintegrowany z krajobrazem i otoczeniem w spontaniczny, dynamiczny sposób. Spontaniczność i dynamika to cechy, jakimi charakteryzuje się dzisiaj Polska” – mówił Giuliano Biasio, dyrektor kreatywny mediolańskiej pracowni.

Na kilka dni przed planowaną premierą ElectroMobility Poland ujawniło też pierwsze szkice nowych modeli, które zdradzają kierunki, w jakich podążali projektanci. Ostateczną formę aut poznamy 28 lipca. Mamy również nadzieję, że wtedy zostanie podana informacja, kiedy polskie auto elektryczne trafi do produkcji seryjnej.

Relację z premiery online będzie można oglądać pod adresem: www.electromobilitypoland.pl oraz na profilu: www.facebook.com/ElectroMobilityPL.