1. Każde Porsche ma w sobie sportowy gen

Wszystkie modele Porsche są stworzone do szybkiej jazdy, angażowania kierowcy i zapewnianie mu emocji. Satysfakcję z prowadzenia dostarczają też w spokojnej codzienności. Jednak swoją prawdziwą naturę ujawniają gdy przestajesz po prostu przemieszczać się z punktu A do B, a zaczynasz wykorzystywać drzemiący w Porsche potencjał, szlifowany od dekad w motosporcie. Gdy przestawiasz pokrętło trybów jazdy na pozycję Sport czy Sport Plus, przyjmujesz za kierownicą pozycję pozwalającą lepiej czuć i panować nad autem oraz zaczynasz rozumieć co, poza mocą, czyni Porsche tak szybkim i skutecznym na torze. Porsche Experience pozwoli Ci w odpowiednich warunkach doświadczyć sportowego oblicza aut tej marki – niezależnie od twojego doświadczenia na torze czy za kierownicą Porsche.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

2. Bezpieczna nauka i zabawa wymagają odpowiedniego zaplecza

Porsche Experience to wydarzenia odbywające się na całym świecie, cieszące się globalną renomą. Od 2017 r. ten cykl regularnie gości także w Polsce, na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Nowoczesny obiekt spełnia wysokie wymagania Porsche, jest jedynym w Europie Środkowo-Wschodnie certyfikowanym Porsche Experience Center. 3,6-kilometrowa nitka główna liczy 15 zróżnicowanych zakrętów, a najdłuższa prosta ma długość 730 metrów. Możliwe są różne konfiguracje toru, a także ćwiczenia w slalomie czy na płycie poślizgowej. Nawet najmocniejsze modele Porsche mają tu pole do popisu, a ty – odpowiedni zapas bezpieczeństwa, by móc badać zarówno swoje granice możliwości jak i aut. Porsche Experience Center Silesia Ring to naturalne środowisko samochodów marki Porsche.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

3. Profesjonalizm tworzy starannie wyselekcjonowana kadra

Formuła Porsche Experience jest oparta o wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i najwyższą fachowość kadry trenerskiej. Instruktorzy, poza tym że mogą pochwalić się tytułami mistrzowskimi w różnych dyscyplinach motosportu, są szkoleni przez Porsche specjalnie pod kątem prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach Porsche Experience. To bez wyjątku pasjonaci tego fachu, którzy potrafią nie tylko szybko jeździć, ale też w odpowiedni sposób przekazywać tę wiedzę osobom pragnącym doskonalić swoje umiejętności. O twoje bezpieczeństwo trenerzy troszczą się tak samo jak o dobrą atmosferę podczas zajęć.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

4. Pełen przekrój modeli Porsche, przygotowanych zgodnie z przeznaczeniem

Do cyklu Porsche Experience jest oddelegowanych około 50 samochodów Porsche: począwszy od Macanów i „718-ek”, przez Cayenne’y, Panamery i Taycany, aż po „911-ki” wraz z jej najmocniejszymi ewolucjami. W zależności od wybranego programu masz możliwość poprowadzenia różnych modeli w kilku wersjach. Samochody są pod czujną opieką zespołu technicznego, który dba o ich stan pozwalający tak samo bezpieczenie rozwijać wysokie prędkości i jak je wytracać. Szczególną uwagę poświęca się oponom, które w takich warunkach są też szczególnie narażone na zużycie i szczególnie ważne dla kontrolowania auta. A specjaliści od detailingu dzień w dzień sprawiają, że codziennie o poranku stojące w szpalerze wozy wyglądają jakby właśnie tu dotarły z fabryki (marzeń).

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

5. Ćwiczenie szybkości ma różne oblicza

Inaczej doświadczasz prędkości w Taycanie, inaczej w „718-ce”. Inaczej ustawiasz się do zakrętu „911-ką”, inaczej Panamerą. Inaczej wyprowadzasz z poślizgu Carrerę, inaczej Carrerę 4S. Szkolenie pozwoli Ci zasmakować niuanse charakteru różnych modeli Porsche i poznać też ich specyficzne talenty: SUVy na torze offroadowym, a najlepszych sprinterów na długiej prostej, z aktywnym launch control. W zależności od wybranego programu aktywności na torze obejmują „wkuwanie” właściwej linii w poszczególnych sekcjach zakrętów, wyzwania na czas i zręczność, zawody drużynowe, szybką jazdę za instruktorem lub nawet przed nim. Instruktorzy mają bogatą wiedzę o Porsche i potrafią te auta kontrolować z niewiarygodną precyzją – o czym pod koniec szkolenia będziesz miał okazję się przekonać w szczególnie emocjonujący sposób...

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

6. Nikt nie jest wykluczony – rozmaite programy szkoleń dla każdego poziomu wtajemniczenia, budżetu, a nawet płci i kategorii wiekowej

Porsche Experience to szeroki wachlarz programowy. Najbardziej podstawowy i jednocześnie zaskakujący trening jest adresowany do… młodzieży! Young Driver Experience daje możliwość poprowadzenia Porsche osobom w wieku 14-18 lat (w określonych przypadkach – nawet młodszym) i poznania technicznych podstaw aut tej marki.

Dorośli natomiast zaczynają przygodę od programu Porsche On Track. Całodzienna formuła obejmuje już m.in. jazdę po torze, poznania szerokiej gamy modelowej i zawody z pomiarem czasu (koszt: 5300 zł).

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

Następnym krokiem jest Porsche Track Experience: Precision (8000 zł). Tu zajęcia prowadzone są już w mniejszych grupach (8 osób) i ćwiczone są techniki sportowej jazdy czy driftingu.

Porsche Track Experience: Performance to dwa pełne dni spędzone na torze i intensywne szlifowanie umiejętności w 5-osobowych grupach – w tym także jazda przed instruktorem, który „na żywo” daje wskazówki. Koszt: 16 000 zł.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

Naturalną kontynuacją tego jest program Porsche Track Experience: Master za 21 200 zł. Wówczas trenerzy już nie towarzyszą uczestnikom na torze przez cały czas i można swobodnie pojeździć po całej pętli toru, także samochodami klasy GT. Tu na jednego instruktora przypadają tylko 4 osoby. W ramach tego programu przewidziane są też zajęcia z psychomotoryki i (opcjonalnie) egzamin na licencję wyścigową PZMot.

Wisienkę na torcie stanowi Clubsport Training, czyli przygotowanie do wyścigów pucharu GT4. Jeździ się autami wyczynowymi, każdy uczestnik ma instruktora tylko do swojej dyspozycji, a każdy przejazd jest analizowany telemetrycznie i szczegółowo omawiany. Cena tej przyjemności: 53 000 zł.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience

7. Jeździsz: zdobywasz wiedzę, niezapomniane wspomnienia i międzynarodowy „papier”

Harmonogram szkoleń nie wymaga od ciebie kondycji kierowcy wyścigowego, ale zapewnia solidną dawkę adrenaliny za kierownicą przeplataną chłodną teorię i rzeczową analizą postępów. Ćwiczenia są stopniowane, a uczestnicy grupowani według poziomu zaawansowania. Instruktorzy dokładają wszelkich starań, by spełnić oczekiwania uczestników i istotnie wzbogacić ich umiejętności za kierownicą. Odbyte na Silesia Ringu szkolenia są poświadczane stosownym certyfikatem uznawanym w Centrach Porsche Experience na całym świecie.

Porsche Experience Foto: Porsche
Porsche Experience