Promocja skierowana jest głównie do klientów, którzy przez ostatni rok nie korzystali z ubezpieczenia OC w PZU lub są obecnie klientami PZU, ale chcą w tej firmie ubezpieczyć kolejny samochód. Do 30.09.2009 roku mogą oni liczyć na zniżkę sięgającą nawet jednej czwartej ceny OC. Wystarczy, że skontaktują się z agentem lub najbliższą placówką PZU i zapytają o nową promocję.

- Nasza nowa propozycja to świetna okazja dla dotychczasowych klientów innych ubezpieczycieli na skorzystanie z oferty PZU. Cena ubezpieczeń jest teraz bardzo atrakcyjna – mówi Katarzyna Lewandowska, Dyrektor ds. Produktów Komunikacyjnych w PZU. I dodaje – Dlatego przeglądając oferty ubezpieczycieli w zakresie OC i AC warto porównać je z propozycją PZU. Klienci z pewnością będą przez nią mile zaskoczeni.

Nowa promocja cenowa PZU to także oferta dla nabywców AC. Kupując AC można bowiem otrzymać zniżkę w takiej wysokości, jaką posiada się w OC. Zatem ostrożni kierowcy mający długi staż bezwypadkowej jazdy mogą oczekiwać dużej zniżki przy zakupie AC. Ponadto, w zależności od rodzaju pojazdu, cena może być nawet o 30% niższa niż dotychczas, a zatem warto zapytać o ofertę PZU.

- Atrakcyjna cena ubezpieczenia w PZU to nie jedyny argument przemawiający za naszą ofertą. Chcemy być najbardziej prokliencką firma ubezpieczeniową w Polsce, dlatego wzbogacamy ofertę o nowe produkty, a naszym klientom proponujemy niespotykaną na polskim rynku jakość obsługi ubezpieczeń i wsparcia w trudnych sytuacjach na drodze – mówi Katarzyna Lewandowska.

Od początku maja br. PZU oferuje ubezpieczenie PZU AutoSzyba, które zapewnia ochronę szyb w pojeździe od wszelkich zdarzeń. Podstawową zaletą ubezpieczenia jest to, że w przypadku uszkodzenia szyby klient nie musi pokryć szkody z własnej kieszeni obawiając się utraty zniżek. PZU zapewnia także organizację oraz pokrycie kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby, a zatemnie trzeba martwić się formalnościami. PZU AutoSzyba posiada również najszerszy na rynku zakres terytorialny - obejmuje cały kraj.

W marcu br. PZU wprowadził nową, unikalną na polskim rynku, ofertę – PZU Pomoc. Jest to pierwszy etap wdrożenia przez PZU nowego standardu w kategorii usług pomocowych. PZU Pomoc jest platformą szybkiej i fachowej pomocy dla każdego i w każdej sytuacji. Usługi wsparcia będą oferowane w trzech obszarach: drogi, domu, podróży. Program będzie dostępny dla wszystkich. Zarówno ubezpieczonych w PZU jak i chcących skorzystać z platformy poprzez opłatę konkretnej usługi. W pierwszej kolejności platforma PZU Pomoc uruchomiona została w obszarze drogi (PZU Auto Pomoc) i obejmuje ofertę wsparcia dodawaną do ubezpieczeń PZU lub sprzedawaną niezależnie, jak również doraźne usługi pomocy.

Pod koniec kwietnia flotę PZU Pomoc zasiliło 10 nowych Nissanów NP300, które jako jedyne auta serwisowe na polskich drogach wyposażone są w system monitoringu i nawigacji GPS. To narzędzie zdecydowanie usprawnia serwis, skracając czas realizacji interwencji, co przekłada się bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo klienta.