Klienci, którzy posiadają to ubezpieczenie, nie muszą martwić się, że zgłaszając szkodę polegającą na uszkodzeniu szyby stracą zniżkę w AC. Nie ma też ryzyka, że wartość szkody nie przekroczy franszyzy i będą zmuszeni zapłacić za naprawę lub wymianę szyby z własnej kieszeni.

PZU AutoSzyba jest pierwszym ubezpieczeniem na rynku, które zapewnia ochronę szyb w pojeździe od wszystkich ryzyk. Daje też możliwość ubezpieczenia nie tylko samochodów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów. PZU AutoSzyba posiada również najszerszy na rynku zakres terytorialny - obejmuje cały świat.

Suma ubezpieczenia w PZU AutoSzyba w porównaniu z innymi ofertami na rynku jest bardzo wysoka i wynosi od 1.000 zł do 10.000 zł. Klienci są zwolnieni z udziału własnego w szkodach polegających na naprawie szyby oraz w przypadku pierwszej wymiany uszkodzonej szyby.

PZU AutoSzyba działa w ramach PZU Pomoc. Dzięki temu klienci mogą liczyć na wygodne, bezgotówkowe rozliczenie szkody bez zbędnych formalności. Wystarczy telefonicznie zgłosić szkodę PZU Pomoc, a przedstawiciel PZU niezwłocznie skontaktuje się z klientem i ustali dogodne dla niego miejsce oraz termin naprawy lub wymiany uszkodzonej szyby. Klient otrzyma też bezterminową gwarancję na zamontowaną szybę i wykonaną usługę.

Cena ubezpieczenia PZU AutoSzyba jest bardzo korzystna, a klienci posiadający w PZU inne ubezpieczenia komunikacyjne mogą skorzystać ze specjalnej oferty cenowej. W przypadku samochodu osobowego przy sumie ubezpieczenia 2.000 zł i AC w PZU SA cena PZU AutoSzyba wynosi rocznie tylko 50 zł.