Utytułowany hiszpański tenisista współpracuje z Kią od 17 lat, a teraz obie strony postanowiły przedłużyć umowę o dalsze 5.

Nadal ma 34 lata, co w tenisie nie oznacza emerytury. Zdobytych nagród i pucharów nie pomieściłoby nawet w kilka dużych modeli Kii. Warto przypomnieć, że Rafael Nadal zwyciężył w 19 turniejach wielkoszlemowych, w tym 12 razy we French Open, 2 razy w Wimbledonie, 4 razy w US Open i raz w Australian Open. Jest także mistrzem olimpijskim z Pekinu w grze pojedynczej.

Jak informuje Kia, nowa umowa oprócz dotychczasowej współpracy obejmuje również sesję szkoleniową transmitowaną na żywo na oficjalnym facebookowym profilu Nadala.

Transmisja na żywo była nadawana z Akademii Rafaela Nadala, która mieści się w jego rodzinnym mieście Mancor na Majorce. Przekaz na żywo odbywał się na kanale #GetRafaMoving. Miłośnicy tenisa i fani Nadala mieli wpływ na przebieg szkolenia. Dzięki emotikonom do wyboru mogli głosować na to, jakie zagrania najbardziej chcieliby zobaczyć w wykonaniu mistrza.