Drugiego dnia zawodów przewidziano tylko cztery odcinki specjalne – zawodnicy dwukrotnie pokonają pętlę: Szemud i Trzy Rzeczki- łącznie zaledwie 47,34 kilometra. Czy tak krótka trasa może zmienić klasyfikację?

Oczywiście! Dlatego zapraszamy na naszą relację z imprezy.

Ósmy odcinek specjalny (15,4 km)

Rajd ma tylko jednego kierowcę! Jest nim Bryan Bouffier. Zawodnik Peugeot Sport Polska Rally Team wygrał pierwszy odcinek drugiego etapu, awansując na trzecie miejsce w rajdzie.Na ósmej próbie Francuz wyprzedził korzystających z systemu Superally: Zbigniewa Staniszewskiego o 0,9 sekundy oraz Leszka Kuzaja o 2,3 sekundy. Dalsze miejsca zajęli: Michał Bębenek (strata 3,4 sek.), Zbigniew Gabryś (6,0 sek.) oraz Sebastian Frycz (6,2 sek.).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Zbigniew Gabryś przed Michałem Bębenkiem (4,8 sek.), Bryanem Bouffierem (38,4 sek.), Sebastianem Fryczem (46,7 sek.), Tomaszem Kucharem (52,2 sek.) oraz Stefanem Karnabalem (1.21,1 min.).

Dziewiąty odcinek specjalny (8,27 km)

Ponownie najszybszy był Bryan Bouffier z pilotem Xsavierem Panseri. Załoga w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 wyprzedziła Zbigniewa Gabrysia (1,9 sek.), Michała Bębenka (5,3 sek.), Leszka Kuzaja (7,8 sek.), Sebastiana Frycza (8,0 sek.) i Zbigniewa Staniszewskiego (8,0 sek.).

W klasyfikacji nie zaszły zmiany: prowadzi Zbigniew Gabryś przed Michałem Bębenkiem (8,2 sek.), Bryanem Bouffierem (33,1 sek.), Sebastianem Fryczem (52,8 sek.), Tomaszem Kucharem (1.03,1 min.) oraz Stefanem Karnabalem (1.29,8 min.).

Ciekawie jest w Rajdowym Pucharze Peugeot. Dwa zwycięstwa odnieśli bracia Marcin i Michał Dobrowolscy, ale Tomasz Dąbrowski i Igor Stasz zachowali przewagę 23,7 sekundy. Do końca trwać będzie interesujący pojedynek. Trzecie miejsce zajmują Michał Streer i Krzysztof Janik, a czwarte – korzystający z Superally, Przemysław Zabrocki i Szymon Gospodarczyk. Kamil Butruk i Maciej Wilk ostatecznie wycofali się z rywalizacji – nie przystąpili do drugiego etapu.

Obecnie załogi zjechały na strefę serwisową – przed nimi jeszcze tylko jedna pętla z dwoma odcinkami specjalnymi.

Dziesiąty odcinek specjalny (15,4 km)

Przedostatni OS rajdu na Kaszubach to znów popis Bryana Bouffiera. Tym razem Peugeot 207 Super 2000 znokautował rywali – drugi na mecie Michał Bębenek w Mitsubishi Lancerze Evo IX stracił aż 16,7 sekundy!

Trzeci był Leszek Kuzaj (17,6 sek.), czwarty – lider Zbigniew Gabryś (18,2 sek.), a piąte miejsce zajęli – Sebastian Frycz oraz Kajetan Kajetanowicz (po 19,5 sek.).

W klasyfikacji nie zaszły zmiany, choć Bębenek, a zwłaszcza Bouffier zmniejszyli stratę do Garbysia.

Jedenasty odcinek specjalny (8,27 km)

To wręcz niewiarygodne, żeby na tak krótkim odcinku pokonać rywali o tak wiele sekund! Bryan Bouffier wygrał swój dziewiąty odcinek w rajdzie. Drugi na mecie zameldował się Michał Sołowow, który miał czas o dziesięć sekund gorszy od Francuza.

Kolejne miejsca zajęli: Michał Bębenek (11,9 sek.), Zbigniew Gabryś (12,3 sek.), Leszek Kuzaj (13,9 sek.) i Sebastian Frycz (14,5 sek.).

W końcowej klasyfikacji Bouffier nie zdołał jednak wyprzedzić konkurentów. Według nieoficjalnych wyników 3. Rajd Lotos Baltic Cup wygrał Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec przed Michałem Bębenkiem i Grzegorzem Bębenkiem (strata 6,3 sek.) oraz Bryanem Bouffierem i Xavierem Panseri (10,8 sek.).

Dalsze miejsca zajęli: Sebastian Frycz i Jacek Rathe (56,3 sek.), Tomasz Kuchar i Jakub Gerber (1.11,6 min.), Stefan Karnabal i Michał Kuśnierz (1.41,0 min.), Paweł Dytko i Tomasz Dytko (1.58,0 min.), Kajetan Kajetanowicz i Maciej Wisławski (2.03,1 min), Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski oraz Marcin Turski i Majka Szpotańska. Michał Sołowow i Maciej Baran zajęli jedenaste miejsce.

W klasie Super 1600 najlepsi okazali się „jedynacy”, Grzegorz Grzyb i Joanna Madej w Suzuki Swift.

W klasie A 7 Bartłomiej Botuta i Sławomir Grabarkiewicz w Renault Clio nie dali sobie odebrać zwycięstwa - korzystający z systemu Superally liderzy klasyfikacji RSMP, Marcin Majcher i Daniel Leśniak w Hondzie Civic Type – R tym razem musieli uznać wyższość konkurentów...

W klasie A 6 zdecydowanie najlepsi okazali się tym razem Piotr Maciejewski i Piotr Kowalski w Citroenie C2 – R2.

W Rajdowym Pucharze Peugeot pewną niespodzianką jest druga lokata Marcina Dobrowolskiego i Michała Dobrowolskiego, którzy przegrali po raz pierwszy w tym sezonie. Pokonali ich o 5,6 sekundy Tomasz Dąbrowski i Igor Stasz. Trzecie miejsce zajęli Michał Streer i Krzysztof Janik, a czwarte Przemysław Zabrocki i Szymon Gospodarczyk.

Oficjalne wyniki rajdu podamy po ich zatwierdzeniu przez Zespół Komisarzy Sportowych.

W punktacji RSMP prowadzi nieificjalnie Tomasz Kuchar - 28 pkt. przed Bryanem Bouffierem - 22 pkt., Sebastianem Fryczem - 20 pkt. i Michałem Bębenkiem - 16 pkt.