Zawodnicy przejechali wyłącznie jedną z dwóch zaplanowanych na dzisiaj pętli.

Spośród motocyklistów Orlen Team i Automobilklubu Polski najszybszy był Jakub Przygoński, który zajął ósme miejsce. Jacek Czachor był trzynasty, a Marek Dąbrowski na mecie zameldował się zaraz po nim.

Podczas etapu najszybszy był Francuz Cyril Despres. Liderem klasyfikacji generalnej rajdu pozostaje Jordi Viladoms, jednak jego przewaga nad kolejnym w stawce Marc’iem Comą wynosi zaledwie 28 sekund.

Wszyscy Polacy zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Nie obyło się dziś bez problemów. Motocykliści Orlen Team popełnili błędy nawigacyjne. Pomyłka kosztował ich cenne minuty.

- Rano na dojazdówce wypadł z drogi samochód techniczny i spadł ze skarpy. Z tego powodu start był opóźniony, a etap skrócony. Jechaliśmy wyłącznie jedno okrążenie. Wszyscy pomyliliśmy dziś trasę. Nie straciliśmy dużo czasu, jednak mnie i Marka przegonili zawodnicy, z którymi bezpośrednio rywalizujemy. Ciężko będzie nadrobić tę stratę – powiedział kapitan Orlen Team i Automobilklubu Polski, Jacek Czachor.

Jakub Przygoński miał dzisiaj problemy zdrowotne. Do ścigania przystąpił na silnych środkach przeciwbólowych.

- Od wczoraj bardzo boli mnie brzuch. Cały dzień nic nie jadłem, ból wzmocnił się podczas odcinka, byłem osłabiony i nie miałem siły szybko jechać. To mnie spowolniło. Dodatkowo popełniłem błąd i straciłem 4,5 minuty. Liczę na to, że szybko wyzdrowieję i już jutro będę mógł walczyć tylko z trasą, a nie ze sobą samym – powiedział Jakub Przygoński.

- Jestem lekko osłabiony i nie mogę w pełni wykorzystać swoich możliwości. Mam zrywy kiedy jadę szybko, nie jestem jednak w stanie przejechać całego odcinka na pełnym gazie. Są to dopiero moje drugie zawody po długiej przerwie i jest to dość naturalne. Popełniłem dzisiaj pomyłkę i zgubiłem trasę. Za bardzo chciałem się trzymać za Jackiem Czachorem, którego goniłem przez cały etap, zamiast patrzeć w roadbook. Na trasę powróciłem przedzierając się przez kamienie, nawet nie wiem ile straciłem czasu – dodał Marek Dąbrowski.

Jutro przed zawodnikami trzeci etap rajdu, na który składa się długa 198 kilometrowa dojazdówka oraz dwa odcinki specjalne o łącznej długości 367 kilometrów.

Wyniki - motocykle drugi etap: 1. Cyril Despres -1:46 godz.; 2. Marc Coma - strata 2.25 min.; 3. Juan Barreda - 4.05 min.; 8. Jakub Przygoński - 14.17 min.; 13. Jacek Czachor - 21.01 min.; 14. Marek Dąbrowski - 21.50 min.

Klasyfikacja generalna - motocykle: 1. Jordi Viladoms - 5:42 godz.; 2. Marc Coma - 28 sek.; 3. Cyril Despres - 2.37 min.; 7. Jakub Przygoński - 17.13 min.; 8. Jacek Czachor - 41.02 min.; 10. Marek Dąbrowski - 47.02 min.