Subaru World Rally Team należy do tych zespołów co mają w swoich szeregach specjalistę od jazdy po zaśnieżonych drogach Skandynawii.

Do szwedzkiego miasta Karlstadt wybiera się tradycyjnie Subaru WRT. Norweg, Petteg Solberg, potrafi jeździć w takich warunkach. Wygrał ten rajd w 2005 roku, dwa razy był na podium. W tym roku Rajd Szwecji 2008 będzie pierwszą poważną próbą dla nowych opon zimowych Pirelli Sottozero.Subaru World Rally Team wystawia w Rajdzie Szwecji 2007 dwa samochody Impreza WRC2007. Petter Solberg i Phil Mills pojada samochodem z numerem startowym pięć, a Chris Atkinson i Stéphane Prévot z numerem sześć. Petter od chwili swojego debiutu w 1998 roku opuścił tylko jeden Rajd Szwecji. Chris będzie startował po raz czwarty, a w parze ze swoim aktualnym pilotem pojedzie w tej imprezie po raz pierwszy.

David Richards, właściciel Subaru World Rally Team: “Drogi w tym rajdzie są śliskie i ośnieżone i jest on najszybszym w całym rocznym serialu. To wymaga od kierowców dużego doświadczenia. Petter zna te warunki doskonale, ale dla Chrisa stanowią one duży kontrast z Australią. Będziemy szczęśliwi, gdy nasi obaj kierowcy zakończą swój udział w tym rajdzie na miejscach punktowanych."

Petter Solberg: “To będzie rajd na śniegu. Pojedziemy w ekstremalnie różnych warunkach i wszystko zależy od szybkiego przystosowania się do nich. Tu jest na trasie zawsze dużo kibiców, co stanowi dla nas doskonałe wsparcie. Mam nadzieje, że także tutaj uzyskamy dobry wynik, ale pod warunkiem, że nie popełnimy błędów. "

Chris Atkinson: “Dla mnie Szwecja jest podobnym rajdem jak Monte Carlo - tam byliśmy na piątym miejscu, a tutaj będziemy próbowali wywalczyć miejsce w szóstce. to jest rajd specjalistów od jazdy po śniegu. To coś szybszego jak jazda po szutrach. Szwecja to jeden z najbardziej agresywnych rajdów w tym roku." Wolny tydzień pomiędzy Monte Carlo i Szwecją obaj kierowcy spędzili na wypoczynku i przygotowaniach w zimowych warunkach. Petter i Chris mieszkają w Monaco, więc nie musieli podróżować do domów daleko.