W skrócie

W listopadowym rankingu kredytów samochodowych szukamy najkorzystniejszego kredytu na sfinansowanie zakupu Suzuki Vitary. Nasi klienci biorą pod uwagę zakup auta nowego oraz używanego. Z uwagi na to, że samochód będzie im służył m.in. do jeżdżenia na działkę, do której prowadzi nienajlepsza gruntowa droga, najbardziej istotne dla nich jest to, żeby auto posiadało napęd na 4 koła.

Oblicz ratę kredytu samochodowego w 3 krótkich krokach. Przejdź do porównywarki!

O przesłanie ofert finansowania nowego i używanego Suzuki poprosiliśmy banki komercyjne udzielające kredytów samochodowych. Odpowiedzi otrzymaliśmy z pięciu banków i to ich oferty porównujemy w rankingu.

Kredyt na nowy samochód

Nowy samochód, nad zakupem którego zastawiają się nasi klienci to Suzuki Vitara 1.6 VVT 4WD 5 M/T Comfort. Auto to jest w sprzedaży od wiosny 2015 r. Można je kupić zarówno z napędem na przednią oś, jak i na cztery koła. Wybór naszych klientów padł na wersję 4WD kosztującą 69 900 zł. Zakup samochodu będzie sfinansowany pięcioletnim kredytem w kwocie 55 920 zł. Który bank zaoferuje najkorzystniejsze warunki finansowania?

 Foto: Auto Świat

Liderem zestawienia został Getin Bank. Proponuje on kredyt z nominalnym oprocentowaniem nominalnym na poziomie 4,99% w skali roku. Za jego udzielenie pobiera prowizję wynoszącą 1% kwoty kredytu. że nasi klienci zapłacą miesięczną ratę wynoszącą 1 065,68 zł, a całkowite koszty kredytu osiągną 7 903 zł.

Srebrny medal wywalczył Bank BGŻ BNP Paribas, który zaproponował kredyt oprocentowany na 5,49% w skali roku iż prowizją wynoszącą 1% pożyczanej kwoty. Rata kredytu wynosi niecałe 1 083 zł. Całkowity koszt kredytu to 9 049 zł.

Na miejscu trzecim znalazł się, debiutujący w zestawieniu Bank Pekao SA. W jego przypadku całkowity koszt kredytu wyniesie 10 996 zł. Odsetki od kredytu będą naliczane na podstawie oprocentowania w wysokości 6,88% w skali roku. Bank pobierze 1-procentową prowizję za udzielenie kredytu a miesięczna rata obciąży domowy budżet naszych klientów kwotą 1 115,27 zł.

Tuż za podium, z całkowitym kosztem kredytu wynoszącym 11 882 zł, znalazł się mBank. Zestawienie zamyka oferta Credit Agricole Banku Polska.

Kredyt na samochód używany

W przypadku auta używanego nasi klienci zastanawiają się nad zakupem Suzuki SX4 S-Cross AllGrip Premium, który opuścił bramy fabryki w 2013 roku. Deklarowany przez sprzedającego przebieg samochodu wynosi jedynie 19 000 km, a auto pochodzi z polskiej dystrybucji. Jego cena to 57 200 zł, a kwota kredytu, jaki ma posłużyć do sfinansowania zakupu samochodu wynosi 45 760 zł, a spłata zadłużenia ma trwać 5 lat.

 Foto: Auto Świat

Na pierwszym miejscu w zestawieniu  po raz kolejny znalazł się Getin Bank. Było to możliwe dzięki kombinacji niskiej prowizji (1% pożyczanej kwoty) i korzystnego oprocentowania nominalnego, wynoszącego 5,99% w skali roku. Rata kredytu wyniesie 893,39 zł, a całkowite koszty kredytu  sięgną 7 728 zł.

Drugie miejsce przypadło Bankowi Pekao SA, który oferuje finansowanie z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 6,88% w skali roku, przez co rata wynosi 912,64 zł, a całkowity koszt kredytu niemal 9 000 zł.

W zajmującym trzecie miejsce Banku BGŻ BNP Paribas całkowite koszty kredytu nie przekraczają 9,5 tysiąca złotych, a miesięczna rata to wydatek 919,83 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 5,99% w skali roku a prowizja za jego udzielenie – 4%.

Wyszukaj online najlepszy kredyt samochodowy!

Zdecydowanym zwycięzcą listopadowego rankingu kredytów samochodowych okazał się Getin Bank. Bank ten zaproponował najkorzystniejszą ofertę zarówno dla klientów chcących sfinansować zakup nowego, jak i używanego samochodu.