Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest model Astra – 7368 sztuk, który notuje kolejne rekordy. Czerwiec to najlepszy miesiąc dla Astry od grudnia 2008 roku. Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 3493 egzemplarze, trzecie miejsce zajęła Mokka, 2332 sztuki. W pierwszym półroczu te właśnie modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych przez klientów indywidualnych aut w Polsce.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Samochód Roku 2016 – nowa Astra radzi sobie znakomicie, jej sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o ponad 42 proc. Po pierwszym półroczu model ten jest liderem na rynku klientów indywidualnych." – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. "Teraz skupiamy się już na drugim półroczu i kolejnych premierach w gamie Opla. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na nową Zafirę, czyli rodzinnego minivana w nowej odsłonie. Jesienią w salonach Opla pojawi się najnowsza generacja naszego bestsellerowego kompaktowego SUVa – Mokka X." – dodał Mieczkowski.

Na polskim rynku właśnie debiutuje nowa wersja salonu na kołach, czyli Opel Zafira. Tego rodzinnego minivana można teraz zamówić w cenie od 79 950 zł (sugerowana cena detaliczna w Polsce, zawiera VAT).

Jesienią na polskim rynku zadebiutuje również nowy Opel Mokka X. Oprócz dostępnych od niedawna silników Diesla 1.6 pod maskę Mokki X trafi także silnik benzynowy nowej generacji 1.4 Direct Injection Turbo, który będzie współpracować z automatyczną skrzynią biegów, systemem Start/Stop oraz napędem na wszystkie koła.