W dniu 7 września na obiekcie testowym Forda w miejscowości Lommel zaroiło się od Mustangów, które przyjechały z całej Europy. W jednym miejscu znalazło się dokładnie 1326 egzemplarzy wszystkich generacji kultowego Forda, który w tym roku obchodzi swoje 55 urodziny. Samochodów było po horyzont. Ogromną skalę tego wydarzenia najlepiej oddają zdjęcia lotnicze.

Aby ustanowić nowy rekord, Mustangi jechały w konwoju, w odstępach między samochodami nie większych niż 20 m. Poprzedni rekord w liczbie sportowych samochodów zgromadzonych podczas jednej parady również należał do Forda. W 2017 roku na zlocie w Toluce w Meksyku naliczono 960 Mustangów.

Po 51 latach od debiutu (od 2015 roku) Ford Mustang w końcu jest oficjalnie sprzedawany w Europie. Od tego czasu jego najnowsza, szósta generacja cieszy się wielką, niesłabnącą popularnością w segmencie aut sportowych. W pierwszej połowie 2019 roku Ford sprzedał na europejskich rynkach już 5,5 tys. Mustangów – o 3,7% więcej niż w pierwszym półroczu 2018. Wielu fanów tego modelu znajduje się właśnie w Belgii, gdzie sprzedaje się najwięcej Mustangów na głowę.