Grand Kangoo to pojazd wielofunkcyjny, który może pełnić rolę rodzinnego autobusu lub bagażówki. Cechą szczególną pojazdu jest trzeci rząd siedzeń. Łatwy dostęp do tyłu zapewniają środkowe fotele, które składa się jednym ruchem ręki, uzyskując płaską podłogę. Producent obiecuje też komfortowe warunki podróżowania w trzecim rzędzie.

Dwa oddzielne fotele pochodzące ze Scenica można w każdej chwili złożyć i oprzeć o środkowy rząd lub całkowicie wymontować z samochodu. Wtedy Grand Kangoo może służyć do przewozu towarów, ponieważ pojemność bagażnika powiększa się z 400 do 930 litrów. W wariancie 2-osobowym samochód dysponuje przestrzenią o pojemności aż 3 400 litrów. Wykupując dodatkowy pakiet, istnieje możliwość złożenia oparcia przedniego fotela pasażera. Rozwiązanie to pozwala na przewóz długich przedmiotów.

Do napędu przewidziano wyłącznie silnik wysokoprężny. Jednostka 1.5 dCi oferowana jest w dwóch wersjach mocy: 90 i 110 KM. Produkcja „Kangura XL” odbywa się razem z pozostałymi odmianami we francuskiej fabryce w Maubeuge.

Renault Grand Kangoo trafi tylko na europejskie rynki. Ceny we Francji rozpoczynają się od 20 750 euro. Wkrótce powinniśmy poznać polski cennik i specyfikacje.