Twingo R.S. Red Bull Racing to samochód, który łączy w sobie przyjemność prowadzenia, osiągi i sportowy charakter. Ma wyczynowe zawieszenie Cup, czarne 17-calowe obręcze kół Gana, system R.S. Monitor (pokładowy system telemetryczny) oraz naklejkę na dach o charakterystycznym dla Renault Sport wzorze szachownicy.

Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 wejdzie do sprzedaży w ponad 10 krajach: Niemcy, Austria, Francja, Belgia, Luksemburg, Japonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Polska i Szwajcaria. Na rynku polskim klienci mają możliwość zamawiania tej limitowanej serii od czerwca w cenie 57 990 zł.

"Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 to prawdziwa mała "rakieta", wyposażona w cały pakiet rozwiązań zapewniających wysokie osiągi, opracowanych przez Renault Sport Technologies. Wyjątkowa linia Twingo R.S. Red Bull Racing RB7, z niesamowitym wyglądem zewnętrznym, jest owocem współpracy Renault Sport F1 z Red Bull Racing" - podkreśla Olivier Tschanhenz, Product Manager Twingo Renault Sport.

W serii limitowanej Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 wykorzystano bogate doświadczenie Renault Sport, sprawdzone podczas zawodów na torach wyścigowych, w rajdach i na drodze. Silnik 1.6 16V o mocy 133 KM przy 6750 obr./min i momencie obrotowym 160 Nm przy 4 400 obr./min spala 6,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Sportowe zawieszenie Cup z prześwitem obniżonym o 4 mm w stosunku do zawieszenia Sport, pozwala zwiększyć osiągi dzięki lepszemu rozłożeniu masy samochodu. R.S. Monitor z kolei to funkcjonalny i przyjemny w użyciu układ nawiązujący do sportowych systemów telemetrycznych w samochodach wyścigowych, który wyświetla parametry jazdy ułatwiając kierowcy prowadzenie auta.

Twingo R.S. w serii limitowanej Red Bull RB7 łączy w sobie atrybuty stylistyczne samochodów sportowych Renault Sport: agresywny przód z powiększonym i ustawionym bardziej pionowo logo, jak również przedni zderzak z aerodynamiczną listwą rodem z Formuły 1, zdecydowanie sportowy tył z poszerzonymi nadkolami i dyfuzorem.

Tak jak w modelu Twingo R.S., wnętrze ożywiają żółte przeszycia na kierownicy, fotelach i osłonie zegarów oraz ozdobne elementy deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni. Nowy radioodtwarzacz R-plug & Radio+ (CD MP3, z Bluetooth oraz złączem USB i Jack) i system R.S. Monitor są oferowane w standardzie.

Limitowana seria ma numerowane tabliczki "2011 FIA World Champion" z numerem samochodu oraz logo Renault Sport na gałce dźwigni zmiany biegów.

Niebawem do grupy limitowanych serii Red Bull Racing RB7 dołączy również Mégane R.S.