Są to najbardziej zaawansowane technologicznie oleje w historii. Dzięki rewolucyjnej Fluid Strength Technology nowy Castrol EDGE Professional to najbardziej wytrzymały olej na rynku.

- Wprowadzenie nowej oferty Castrol Professional to jedno z ważniejszych wydarzeń w ponad 112-letniej historii firmy – powiedział Sławomir Radoń, dyrektor marketingu Castrol na Europę Środkową. - Od początku istnienia, czyli już od XIX wieku priorytetami firmy były rozwój i badania naukowe, dzięki którym mogliśmy tworzyć pionierskie produkty. Dziś takim produktem jest nowy Castrol EDGE Professional przeznaczony dla autoryzowanych punktów oraz pierwszy i jedyny wykorzystujący adaptacyjną technologię FST.

- Do tej pory dostępne były oleje energooszczędne lub zapewniające lepszą ochronę przed zużyciem. Nowy Castrol EDGE Professional jest pierwszym olejem, który łączy w sobie te dwie korzyści – wyjaśnił Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. - Jest on wyjątkowo wytrzymały. Przeprowadzone testy udowodniły, że redukuje kontakt metal-metal od 40 do 60 proc. w porównaniu z produktami konkurencyjnymi.

To nie jedyne cechy świadczące o zaawansowaniu nowych produktów. Castrol EDGE został opracowany w technologii podwójnej filtracji, dotychczas stosowanej w produkcji olejów na pierwsze fabryczne zalanie silników. Daje ona pewność najwyższej jakości oleju. Potwierdzają ją liczne rekomendacje wiodących producentów samochodów jak m.in. Audi, Jaguar, Land Rover, MINI, SEAT, Skoda, Volvo i Volkswagen.

- Rekomendacje czołowych producentów są niezwykle ważne. Po raz pierwszy rekomendowana jest nie tylko marka Castrol, ale również konkretny produkt – powiedziała Magdalena Vielhaber, odpowiedzialna w firmie Castrol za współpracę z importerami i autoryzowanymi serwisami. – Daje ogromna przewagę nad konkurencją zarówno naszym olejom z linii Professional, jak i partnerom mającym je w swojej ofercie.

Warto dodać, że olej Castrol EDGE Professional posiada również wyjątkowe, fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV, które potwierdza jakość i oryginalność. Pozwala także na odróżnienie oleju Castrol EDGE Professional od konkurencyjnych produktów.

Nowe oleje Castrol Professional są dostępne w sprzedaży od czerwca 2011 r. i sukcesywnie zastępują dotychczas oferowane produkty.