W wyniku zawartego porozumienia Hertz będzie jedną z pierwszych firm, oferującą możliwość krótkoterminiowego wypożyczenia Renault Twizy, ZOE, Fluence Z.E. Czy Kangoo Z.E. W ciągu dwóch kolejnych lat Hertz zamierza poszerzyć swoją europejską flotę o 500 samochodów z gamy Renault Zero Emission w ramach rozpoczętego w grudniu 2010 roku programu Hertz Global Electric Vehicle.

„Hertz zobowiązał się do wprowadzenia w życie programu Hertz Global Electric Vehicle na całym świecie. Współpraca z Renault będzie stanowić niezbędny element wdrażania programu w Europie. Renault stworzyło całą gamę samochodów elektrycznych, których konstrukcja, stylistyka i elastyczność użytkowania są zgodne z zasadą zerowej emisji spalin. Cieszy nas bardzo, że od początku 2012 roku będziemy mogli oferować klientom Hertz i członkom klubu Connect by Hertz możliwość korzystania z tych samochodów” - powiedział Mark Frissora, prezes i dyrektor generalny Hertz Corporation.

Uwe Hochgeschurtz, dyrektor działu ds. przedsiębiorstw w Renault, zaznaczył, że: „Samochody elektryczne są w perspektywie długoterminowej jedynym słusznym rozwiązaniem problemów związanych z ochroną środowiska i hałasem, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Stworzyliśmy wspaniałą gamę samochodów o zerowej emisji spalin, by spełniać zapotrzebowania osób prywatnych i podróżujących służbowo. Dzięki naszej współpracy z Hertz klienci będą mogli zapoznać się bezpośrednio z tą innowacyjną technologią i zobaczyć, jakie korzyści pod względem ochrony środowiska wiążą się z użytkowaniem naszej gamy Renault Z.E.”