„El Prat to jedno z dziesięciu najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Wybraliśmy je nieprzypadkowo, bo nie tylko prezentujemy samochód szerokiej publiczności, ale i podkreślamy powiązanie marki z Barceloną – miastem, w którym powstał SEAT Ateca – dodaje.- Stworzenie piaskowego modelu SEAT-a Ateca to ciekawe nawiązanie zarówno do świata motoryzacji, jak i samej Barcelony” - powiedział Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR marki SEAT.

Zanim bowiem powstanie realne auto, projektanci tworzą jego model w glinie. Wykorzystanie do rzeźby morskiego piasku symbolizuje natomiast Barcelonetę, najpiękniejszą z plaż stolicy Katalonii. Sztuka tworzenia rzeźb z piasku jest w Barcelonie bardzo żywa i popularna - stąd ten nietuzinkowy pomysł na stworzenie pierwszego SUV-a Seata z piasku.

Sergi Ramírez to artysta specjalizujący się w tworzeniu rzeźb z piasku – zajmuje się tym od 30 lat, a jego dzieła były wielokrotnie nagradzane. Hiszpan zdobył główną nagrodę w trzeciej i czwartej edycji zawodów na Gran Canarii, drugie miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Rzeźb Piaskowych w chińskim Zhoushan i trzecie miejsce na festiwalu Tranum Strand w Danii.