Bagażnik nowego Baleno ma pojemność do 355 litrów. Jest to jedna z najlepszych wartości w tej klasie aut. Wnętrze pomieści czterech dorosłych pasażerów. Co więcej, nawet jeżeli kierowca maksymalnie odsunie fotel do tyłu, siedząca za nim wysoka osoba będzie miała wystarczającą ilość miejsca na kolana. Projektanci zadbali również o wygospodarowanie sporej przestrzeni nad głowami, a kierowca doceni wygodną pozycję i intuicyjny rozkład deski rozdzielczej.

Nie mniej ważna jest masa nowego Suzuki Baleno. Producent osadził hatchbacka na zupełnie nowej platformie, która pozwoliła na znaczące obniżenie wagi samochodu. Samochód może się również poszczycić małym promieniem skrętu, który wynosi zaledwie 4,9 metra. Dzięki temu nowe Baleno sprawdzi się w ciasnych uliczkach oraz na parkingach.

Model podstawowy napędzany 1,2-litrowym silnikiem DualJet waży tylko 865 kilogramów. Lekkość jest o tyle ważna, że daje Suzuki większą dynamikę jazdy oraz obniża zapotrzebowanie na paliwo. Baleno napędzane benzyniakiem o pojemności 1,2 litra i mocy 90 koni mechanicznych osiąga pierwszą setkę w 12,3 sekundy i spala w mieście tylko 5,3 litra benzyny.

Jednym z ważniejszych wyznaczników sukcesu Suzuki Baleno jest cena. Podstawowy model napędzany silnikiem 1,2 DualJet został wyceniony na 43 900 złotych. Na pokładzie hatchbacka bez dopłaty montowanych jest 6 poduszek powietrznych, ESP, ABS, pakiet elektryczny, manualna klimatyzacja i światła do jazdy dziennej. Dodatkowo standardem jest 3-letnia gwarancja z limitem określonym na 100 tysięcy kilometrów.

Baleno w wersji Premium kosztuje 46,9 tys. zł. W tej cenie kupujący otrzyma wyposażenie podnoszące komfort podróżowania. W tej wersji znalazły się między innymi system audio CD/MP3/USB, komunikacja bezprzewodowa Bluetooth z zestawem głośnomówiącym, funkcja tzw. "guide me light", czyli świateł, które oświetlają drogę przed samochodem po zamknięciu lub otwarciu drzwi za pomocą zdalnego kluczyka, a także elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne.

Trzeci poziom wyposażenia to Premium Plus. Pozwala on na wybór między silnikiem 1.2 DualJet (w cenie 48 900 zł) a jednostką turbodoładowaną BOOSTERJET o pojemności 1 litra (w cenie 58 900 zł). Dodatkowo, zawiera system wspomagania awaryjnego z detektorem radarowym Radar Brake Support, tempomat adaptacyjny z ogranicznikiem prędkości, podgrzewane przednie fotele i kanał nawiewu powietrza na nogi pasażerów z tyłu.