W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi nowa Fabia w wersji hatchback. Zamówienia będzie można składać od listopada 2014 roku. Natomiast w salonach pierwsze samochody zobaczymy w styczniu 2015 roku.

Nowy, miejski samochód z Mlada Boleslav będzie można kupić w cenie początkowej wynoszącej 39 380 zł. Na początku 2015 roku gamę powiększy Skoda Fabia Combi. Dopłata do niej będzie wynosić 2500 zł.

Skoda Fabia będzie występować w trzech poziomach wyposażenia (Active, Ambition i Style). Podstawowa wersja Active zawiera pakiet elementów podnoszących bezpieczeństwo: systemy ABS i ESP z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS i hamulcem antykolizyjnym (Multicollision Brake), poduszki bezpieczeństwa czołowe i boczne dla kierowcy i pasażera, kurtyny powietrzne i uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy.

Ponadto, bazowy wariant jest wyposażony w fotel kierowcy z regulacją wysokości, centralny zamek oraz elektrycznie sterowane przednie szyby i lusterka boczne. Klimatyzacja manualna oferowana jest w tej wersji w specjalnej cenie 700 zł.

Wersja Ambition, która w standardzie oferuje m.in. manualną klimatyzację, komputer pokładowy, zdalnie sterowany centralny zamek, nowoczesne radio Swing z dotykowym, kolorowym ekranem i reflektory przeciwmgielne. Za 750 zł wybrać można pakiet MIXX, w którego skład wchodzą: 15-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, tylne czujniki parkowania i czujnik zmierzchu. Dzięki specjalnej cenie zyskać można aż 2650 zł. Dodatkowo w tej wersji oferowany będzie Pakiet Audio z dwoma dodatkowymi głośnikami z tyłu (Skoda Surround), wyświetlaczem Maxi-Dot, systemem Bluetooth oraz wielofunkcyjną, trójramienną kierownicą skórzaną. Cena Pakietu Audio to 1350 zł, a korzyść dla klienta wynosi 1650 zł.

Najwyżej w gamie znajduje się odmiana Style, która standardowo wyposażona jest m.in w skórzaną kierownicę, obręcze ze stopów lekkich w rozmiarze 15 cali, reflektory projektorowe ze światłami do jazdy dziennej LED, system bezkluczykowego uruchamiania i wyłączania silnika Easy Start, fotel pasażera z regulacją wysokości, a także czujniki parkowania z tyłu.

Także dla Fabii Style przygotowany został specjalny Pakiet Komfort, który obejmuje elementy Pakietu Audio oraz dodatkowo: podgrzewane fotele przednie, tempomat i automatyczną klimatyzację Climatronic. Tak bogate wyposażenie wyceniono na jedyne 400 zł.

Dla pierwszych klientów, Skoda przewidziała również w cenie auta pakiet przeglądów na 4 lata (do 60 000 km) oraz pakiet pogwarancyjny 2 lata (do 60 000 km) lub alternatywnie instalację LPG firmy Landi Renzo dla silnika 1.0 MPI (dostępna od lutego 2015).