Skoda Kamiq to przede wszystkim propozycja dla kierowców, którzy większość samochodowego życia spędzają na miejskich arteriach. Zgrabne nadwozie ma długość 4241 mm, a dzięki temu manewrowanie na ciasnych parkingach czy lawirowanie w korkach nie sprawia żadnego problemu.

Zaletą karoserii Kamiqa jest również udana stylistyka. Z przodu charakterystycznym elementem są podzielone reflektory z pasem dziennych świateł w górnej części. Efektownym elementem jest także duży wlot w zderzaku. Dzięki niemu wygląd auta nabiera sportowych cech. Zakończenie pojazdu jest nie mniej korzystne. Ostre rysy, załamania na klapie bagażnika oraz wąskie lampy sprawiają, że Skoda Kamiq prezentuje się od tej strony nowocześnie. Całości dopełniają atrapy osłon pod zderzakami oraz aluminiowe felgi (rozmiary i wzory w zależności od wersji wyposażeniowej).

Skoda Kamiq – praktyczne wnętrze

Foto: Skoda

Zaglądamy do wnętrza pojazdu i szybko czujemy się jak u siebie. To dlatego, że kokpit urządzono w stylu jako znamy z innych modeli Skody. Nie jest to jednak wadą, tym bardziej, że rozplanowanie części pasażerskiej okazuje się funkcjonalne.

Zarówno pozycja za kierownicą, jak i wyprofilowanie foteli sprzyjają nie tylko podróżowaniu na krótkich trasach w mieście, lecz także dalszym wyjazdom. Zapewniamy, że nawet po kilkuset kilometrach nie odczujecie zmęczenia czy bólu pleców. Atutem wnętrza są również czytelne wskaźniki oraz łatwość obsługi wszystkich urządzeń pokładowych.

Skoda Kamiq w ofercie premierowej w niewiarygodnie niskiej cenie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Skoda Kamiq jest samochodem, który w obu rzędach siedzeń zapewnia jadącym wystarczającą ilość miejsca na nogi oraz nad głowami. Czy zatem nikt, nigdy nie odczuje tu dyskomfortu? Nie do końca jest tak różowo. Pamiętajmy, że wnętrze nie jest zbyt szerokie, a zatem trzy dorosłe osoby siedzące z tyłu wytrzymają wyłącznie na krótkim odcinku. Jednak pod tym względem Kamiq okazuje się taki sam jak klasowi konkurenci.

Całkiem dobrze pracę domową odrobili specjaliści od części bagażowej. Najmniejszy SUV Skody ma kufer o pojemności 400-1395 l. Nie jest to wprawdzie rekordowa wielkość, ale w zupełności wystarczy do zabrania urlopowego ekwipunku także wtedy gdy zdecydujemy się na wyjazd całą rodziną.

Skoda Kamiq – pod maską tylko silniki benzynowe

Foto: Skoda

Skoda Kamiq w ofercie premierowej w niewiarygodnie niskiej cenie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Skoda Kamiq może być napędzana jednym z trzech doładowanych silników benzynowych. Wybór odpowiedniej wersji to nie tylko kwestia możliwości finansowych, lecz także potrzeb. Kierowcy, którzy nie mają zbyt wysokich wymagań, a do tego będą podróżowali wyłącznie w obrębie miasta zadowolą się z pewnością bazową jednostką 1.0 o mocy 95 KM. W tej postaci auto występuje wyłącznie z 5-biegową manualną skrzynią, a przyspieszenie do setki zajmuje mu 11,1 s. Ceny Kamiqa z tym silnikiem zaczynają się od 67 150 zł.

Więcej można oczekiwać po 115-konnej wersji benzyniaka 1.0 TSI. Nie tylko z racji wyższej mocy, lecz także za sprawą możliwości wyboru pomiędzy dwoma skrzyniami. W standardzie jest 6-biegowa, manualna przekładnia, z którą auto kosztuje od 70 650 zł. Kierowcy, którzy liczą na wyższy komfort prowadzenia powinni zainteresować się odmianą z dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią, ale w takiej konfiguracji Kamiq wymaga wyłożenia minimum 83 100 zł.

Poz względem dynamiki 115-konna Skoda Kamiq powinna zadowolić najbardziej wybrednych, bowiem z ręczną skrzynią setkę uzyskuje się po 9,9 s, a z automatyczną – po 10,0 s.

I jeszcze coś dla osób, które potrzebują nie tylko zgrabnego SUV-a, lecz także liczą na namiastkę sportowych osiągów. To dla nich przygotowano wersję 1.5 TSI o mocy 150 KM. Wystarczy 8,3 s żeby Skoda Kamiq z topowym napędem i manualną przekładnią jechała z prędkością 100 km/h. Osoby, które zdecydują się na wersję z automatyczną skrzynią też nie będą zawiedzione, bo setkę uzyskuje się tylko o 0,1 s później.

Skoda Kamiq ze 150-konnym benzyniakiem może być całkiem ciekawą propozycją. Jej ceny zaczynają się od 83 500 zł (manualna skrzynia), a to tylko o 400 zł więcej niż za 115-konnego Kamiqa z automatem. Najmniejszy SUV Skody z silnikiem o mocy 150 KM i z automatyczną skrzynią to już wydatek 89 600 zł.

Skoda Kamiq dostępna jest z trzema specyfikacjami do wyboru: Active, Ambition lub Style. W standardzie każdej z nich otrzymuje się: 6 airbagów (kolanowy kierowcy jest za 900 zł), utrzymanie pasa ruchu, awaryjne hamowanie, czujnik świateł, klimatyzację (w Style automatyczna), elektrycznie sterowane przednie szyby (od Ambition także tylne) oraz lusterka (podgrzewane), komputer pokładowy, a także radio z Bluetoothem.

Skoda Kamiq – naszym zdaniem

Skoda Kamiq Foto: Auto Świat
Skoda Kamiq

Jak widać wystarczą trzy wersje silnikowe oraz wyposażeniowe żeby każdy znalazł auto odpowiednie do własnych potrzeb. Skoda Kamiq kusi udaną stylistyką nadwozia, wnętrzem wykończonym materiałami wysokiej jakości oraz dobrą przestronnością i pojemnym kufrem. To auto, które zadowoli zarówno kierowców podróżujących wyłącznie w mieście, jak i tych, którzy wybierają się sporadycznie w dalekie trasy.

Skoda Kamiq w ofercie premierowej w niewiarygodnie niskiej cenie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Foto: Auto Świat