Szeroki, mocno wyrzeźbiony grill przyciąga wzrok. Wąskie, pochylone przednie światła, po raz pierwszy w historii marki dostępne także w wersji wykonanej w technologii LED, nadają pierwszemu dużemu modelowi segmentu SUV Skody wygląd nie do pomylenia z rywalami.

Z boku i z tyłu Kodiaqa wyróżniają mocno wyrzeźbione drzwi i pokrywa bagażnika. Tylne światła, standardowo wykonane w technologii LED, układają się w tradycyjny dla czeskiej marki motyw litery C.

Na poniższym filmie więcej ujęć nowej Skody Kodiaq:

Typowa dla samochodów Skody jest duża ilość miejsca w środku. Pięciomiejscowy Kodiaq oferuje największy bagażnik w swojej klasie, o pojemności od 720 do 2065 litrów przy złożonych oparciach tylnych siedzeń. To jednak nie wszystko, bo Kodiaq jest pierwszy w historii modelem dostępnym również w wersji 7-osobowej.

Dzięki rozbudowanym możliwościom aranżacji wnętrza z przesuwnymi i pochylanymi siedziskami kabina jest bardzo ustawna. Z opcjonalnym składanym oparciem przedniego fotela w kabinie modelu Kodiaq można przewieźć przedmioty o długości nawet 2,9 metra długości.

Wyposażenie

W wyposażeniu modelu znaleźć się ma m.in. system Area View, który wykorzystuje kamery rozmieszczone po wszystkich stronach nadwozia tak, by dać obraz otoczenia wokół samochodu.

Kolejnym przydatnym udogodnieniem, debiutującym w ofercie czeskiej marki, jest system Tow Assist wspomagający manewrowanie z przyczepą podczas powolnego cofania. Podczas jazdy na wstecznym biegu do głosu dochodzi także nowy system Manoeuvre Assist, który wyhamuje samochód, gdy tylko zauważy za nim przeszkodę.

Listę uzupełniają także mobilne usługi sieciowe Skoda Connect. Podzielone są na dwie kategorie: usługi Infotainment Online, które zapewniają więcej informacji i poszerzone funkcje nawigacji w czasie rzeczywistym oraz usługi Care Connect.

Wśród funkcji Care Connect jest możliwość automatycznego wykonania telefonu alarmowego po wypadku – po wykryciu aktywacji poduszki bezpieczeństwa system niezwłocznie łączy się ze służbami ratunkowymi, wskazując lokalizację samochodu. Pełen zakres informacji i wygląd samochodu zostaną ujawnione już pierwszego września podczas światowej premiery w Berlinie.

Zobacz więcej zdjęć nowej Skody Kodiaq. Obejrzyj galerię!