Trudno się dziwić, że diler z Tennesse sam osobiście dostarczył Corvette C8 takiemu klientowi, jak Stallone. To świetna reklama i jednocześnie okazja na osobiste spotkanie legendy kina akcji. Jak widać zadziałało, bo post i informacja dotarł także do... Polski.

„Jesteśmy niezwykle dumni i zaszczyceni (i trochę zaskoczeni), że możemy powiedzieć, że Sylvester Stallone jest teraz jednym z naszych klientów. Sprzedaliśmy mu tę piękną Corvette C8 2021! Tutaj właściciel Bo Trivett i żona Jennifer dostarczają mu ten piękny samochód! Dzięki że robisz z nami interesy, Sly!” - czytamy w poście dilera na Facebooku.

Auto zamówione przez aktora ma efektowny lakier Rapid Blue. Wnętrze wykończone jest skórą w kolorze czarno-niebieskim, nawiązującym do odcienia lakieru Corvette'y.

Ósma generacja Corvette to jednocześnie pierwsza wersja tego modelu, w której silnik umieszczono centralnie. Za plecy kierowcy trafił klasyczny, wolnossący V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 502 KM. Oczywiście auto nadal napędzane jest wyłącznie na tylną oś. Układ silnika i wygląd Corvette C8 sprawia, że teraz znacznie bliżej jej do europejskich supersamochodów, takich jak Ferrari czy Lamborghini.

Wersja Convertible wymaga dopłaty ok. 7500 dolarów w stosunku do odmiany z zamkniętym dachem, zatem bazowa odmiana to wydatek co najmniej 67 495 dolarów (w przeliczeniu ok. 270 tys. złotych).