Jak zdradził nam prezes AK Motor, dziewiątego lipca 2014 r. zarejestrowana została polska spółka motoryzacyjna – AK Motor Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dzięki temu to polska firma będzie głównym podmiotem, tworząc wraz z AK Motor International Corporation grupę kapitałową, posiadającą prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów pod marką Syrena.

- Struktura grupy pozwala na tworzenie międzynarodowej platformy współpracy na rzecz wprowadzenia do produkcji nowej Syreny. Jednocześnie stanowi ona gwarancję, że znak Syrena pozostanie w kraju, do którego zawsze należał i należy – do Polski – wyjaśnia właściciel firmy AK Motor.

Pan Arkadiusz Kamiński, prezes firmy – Polak mieszkający w Kanadzie - przypomina, że kanadyjska spółka AK Motor International Corporation przejęła prawa do polskiej marki samochodów Syrena i jest jedynym jej kontynuatorem.

- Odrodzenie polskiej marki samochodów stwarza możliwości wspólnej pracy Polaków w kraju i za granicą, tak by "królowa polskich szos" sprzed lat, wróciła na nie dzisiaj. W Polsce funkcjonuje obecnie wiele innowacyjnych firm produkujących podzespoły dla sektora motoryzacyjnego. Obecnie poszukujemy kontaktu do producentów silników i skrzyń biegów, a także silników elektrycznych – mówi Kamiński.

- Producentów i projektantów tych podzespołów zapraszamy do kontaktu z AK Motor. Strategią naszego projektu jest, aby marka Syrena pozostała polską marką tworzoną przez Polaków i wzbogaconą o międzynarodowe doświadczenia Polaków mieszkających za granicą – dodaje.

Prezentowane na zdjęciach projekty Syreny Meluzyny w barwach narodowych powstały dla uczczenia 25 lat wolnej Polski.

Więcej szczegółów, wersje silnikowe i ceny Syreny Meluzyny