Na kończących cykl zawodach w Cahors, Tadeusz Błażusiak od początku do końca kontrolował sytuację na torze zapewniając sobie zwycięstwo już w drugim biegu!

Po pięciu rundach Mistrzostw Świata zawodnik Orlen Team przystępował do rywalizacji w Grand Prix Francji z bezpieczną, dającą duży komfort 41 punktową przewagą nad drugim w klasyfikacji generalnej Brytyjczykiem Davidem Knightem.

Rozgrywane w Parc de Exposition zawody kończące cykl halowy zgromadziły na trybunach komplet fanów. Wśród entuzjastów enduro z całego świata dominował tylko jeden temat – Czy ktoś jest w stanie zatrzymać Błażusiaka?

Pierwszy bieg na trudnym technicznie torze Polak ukończył na 3 pozycji ustępując miejsca Amerykaninowi Cody`emu Webbowi i świetnie dysponowanemu tego dnia Brytyjczykowi Jonnemu Walkerowi.

W drugim biegu, gdzie start był w odwrotnej kolejności, zawodnik Orlen Team pojechał odważniej i pewniej, kończąc rywalizację na drugim wysoko punktowanym miejscu, co zapewniło mu już w trakcie zawodów szósty tytuł Mistrza Świata SuperEnduro.

Ostatni bieg to popis Brytyjczyka, który tego dnia toczył zaciętą walkę z Webbem o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie świeżo koronowany Błażusiak, ukończył zmagania na trzecim miejscu, a zawody w Cahors wygrał Walker przed Webbem.

- To był fantastyczny sezon! Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Sięgnąć po tytuł Mistrza Świata po raz szósty to coś niesamowitego. Dzięki przewadze wypracowanej we wcześniejszych zawodach, ostatnią rundę mogłem jechać spokojnie i kontrolować sytuację na torze. Wiedziałem, że czołówka będzie atakować, mnie potrzebny był spokojny i bezpieczny przejazd – powiedział Tadeusz Błażusiak.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Świata SuperEnduro 2015:

1. Tadeusz Błażusiak 320 punktów

3. Jonny Walker 277 punktów

4. David Knight 231 punktów

5. Alfredo Gomez 212 punktów