Budowa drogi z Warszawy do Lublina idzie pełną parą i akurat na tej trasie nie ma zbyt dużych opóźnień. Wkrótce zatem możemy spodziewać się otwarcia nowego, 40-kilometrowego odcinka drogi S17, dzięki któremu kierowcy zaoszczędzą sporo czasu. Stara droga łącząca Lublin ze stolicą Polski była bowiem zatłoczona, wąska i niebezpieczna ze względu na duży ruch tranzytowy.

S17 Warszawa - Lublin Foto: GDDKiA
S17 Warszawa - Lublin

Na początek drogowcy otworzą odcinek z Kurowa do miejscowości Skrudki w województwie lubelskim, później zaś zostanie udostępniony kierowcom fragment od obwodnicy Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Zabraknie zatem jeszcze jednego odcinka, by połączyć drogą ekspresową Garwolin z miejscowością Piaski pod Lublinem. Fragment ten zostanie otwarty już w trakcie wakacji, zapewne w połowie sierpnia.

W sierpniu, po zakończeniu budowy wspomnianego odcinka, wyjeżdżając z Lublina, drogą ekspresową dojedziemy aż do Garwolina. W sumie będzie więc do dyspozycji aż 140 km wygodnej, szybkiej drogi. W budowie jest jeszcze pięć odcinków prowadzących od podwarszawskiego węzła Lubelska w kierunku Lublina.