W 2017 roku debiutuje nowa, najwyższa wersja Selection, która wprowadza do modelu ekskluzywne rozwiązania stylistyczne i bogate wyposażenie.

Toyota Hilux w wersji Selection wyróżnia się połączeniem dzielności terenowej, odporności i zdolności do przewożenia ciężkich towarów z przyciągającym wzrok designem oraz stylowym wnętrzem. Do wyboru są trzy odmiany kolorystyczne z czarnymi elementami ozdobnymi – biała Selection Pure, czerwona Selection Passion i niebieska Selection Sapphire. Czarne okleiny pojawiają się na przedniej masce, grillu, lusterkach bocznych, dachu i tylnej klapie skrzyni. W tym samym kolorze wykończone jest także orurowanie przedniego grilla i przestrzeni ładunkowej, zaś metalowe stopnie boczne ozdobiono czarnymi nakładkami.

Pojazd wzbogacono o światła przednie i do jazdy dziennej LED, specjalne dodatkowe lampy na dachu w technologii LED Lazer oraz aluminiową osłonę silnika o grubości 5 mm. Wnętrze skrzyni zostało pokryte warstwą ochronną TOFF-ART. 18-calowe czarne felgi aluminiowe o 6 ramionach mają unikalny wzór z polerowanymi krawędziami. Na boku skrzyni ładunkowej widnieje logo Selection.

Toyota Hilux w najwyższej wersji Selection oferuje jakość wnętrza i wyposażenie na poziomie komfortowych samochodów osobowych. Kolorowy wyświetlacz TFT 4,2-cala umieszczony między zegarami pokazuje w sposób czytelny najważniejsze informacje dotyczące jazdy oraz ostrzeżenia układów systemu bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. System multimedialny Toyota Touch 2 z 7-calowym ekranem dotykowym oraz Bluetooth umożliwia korzystanie z dostępu do poczty, SMS-ów i muzyki z telefonu. Komfort jazdy poprawiają automatyczna klimatyzacja, tempomat i przycisk Start do uruchamiania silnika. Wnętrze zyskuje na elegancji dzięki skórzanej kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów oraz skórzanej tapicerce Selection Black, a komfort podnoszą m.in. podgrzewane przednie fotele i chłodzony schowek. Samochód wyposażony jest także w system wspomagający zjazd ze wzniesienia (DAC), kamerę cofania oraz system „Inteligentny kluczyk”.

Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense jest w tej wersji wyposażenia dostępny w standardzie. W jego skład wchodzą układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) oraz układ wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota Hilux Selection jest dostępna z podwójną kabiną, z silnikiem 2,4 l D-4D o mocy 150 KM i manualną lub automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Model jako jeden z niewielu pikapów w Europie spełnia normę emisji spalin Euro 6. Ceny rozpoczynają się od 179 880 zł.