Tractor Puling to widowiskowa konkurencja polegająca na przeciąganiu obciążonej platformy na dystansie 100 m. Wygrywa ciągnik, który przeciągnie ją najdalej, a jeśli przejedzie cały dystans (tzw. Full poll) o wygranej decyduje czas przejazdu. Rywalizujące traktory przeciągają przyczepę (sled), której masa zmienia się w zależności od klasy, od kilku do nawet 25 ton. Sled posiada ruchomą platformę z obciążeniem, które przesuwa się do przodu w trakcie przejazdu. Dzięki temu ciągniki mają ułatwiony start, ale dotarcie do końca 100 m udaje się tylko nielicznym.

Maszyny rywalizują w kilku grupach, m.in. dla amatorów i profesjonalistów. W kategorii farmerpulling może wystąpić właściwie każdy rolnik seryjnym ciągnikiem – trafia do odpowiedniej grupy w zależności od masy pojazdu (do 5,5 t, 5,5-7,5 t, 7,5-9,5 t, powyżej 9,5 t).

Profesjonaliści rywalizują w grupach w zależnościa od dopuszczalnego stopnia modernizacji. W Niepruszewie można było zobaczyć m.in. trzy teamy z kategorii Prostock, w której mogą brać udział maszyny z modyfikowanym, ale fabrycznym napędem. Jednak największe emocje wzbudziły zmagania zawodników z kategorii Modified w której jedynym ograniczeniem jest tylko masa i rozmiar opon. Startują w niej m.in. pojazdy napędzane turbinami z rosyjskich śmigłowców, których łączna moc sięga nawet 8000 KM!