Specjalistyczną usługę transportu samochodów o szczególnej wartości oferuje linia lotnicza Emirates. Dział SkyCargo ma bardzo duże doświadczenie w tym zakresie. W Dubaju (głównym porcie przewoźnika) znajduje się całe mnóstwo zabytkowych, luksusowych i sportowych aut w posiadaniu bajecznie bogatych osób.

Powodów transportu może by wiele: serwis, wystawa, kupno/sprzedaż pojazdu czy zmiana miejsca zamieszkania właściciela. To nie ma znaczenia. Wystarczy odpowiednio gruby portfel i w ramach usługi SkyWheels wykwalifikowany zespół zatroszczy się o transport drogocennych czterech kółek (dostępna jest globalna siatka połączeń).

W najwyższej opcji usługa obejmuje bezpośredni transport pojazdu pomiędzy wybranymi miejscami: odbiór z bazy i dostawę za granicę, a także obsługę przy odprawie celnej (importowej i eksportowej). Klient nie musi się martwić o ubezpieczenia komunikacyjne i transportowe, które wchodzą w skład pakietu. Dostępny jest również bardziej ekonomiczny, szybki transport aut tylko pomiędzy lotniskami.

Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjął się ostatnio transportu samochodu Pagani Zonda F z Dubaju do Bolonii, skąd auto dostarczono do siedziby producenta na wykonanie czynności serwisowych. Po nich z powrotem przetransportowano je do Dubaju. Podróż pojazdu wraz z „właścicielem” (w jego rolę wcielił się znany vlogger) można zobaczyć w poniższym materiale wideo.