Jak podaje policja, mundurowi otrzymali w środę rano informację o aucie zaparkowanym na terenie leśnym w okolicach Straszewa (woj. kujawsko-pomorskie). Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu zgłoszenia zaczęli przeszukiwać teren i w zaroślach zauważyli Audi A5, a w nim – śpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze wylegitymowali 25-letniego mieszkańca Malborka i sprawdzili numery nadwozia samochodu. Okazało się, że samochód został skradziony w nocy na terenie Olsztyna.

W samochodzie pracował silnik, na dodatek pojazd miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W trakcie przeszukania auta policjanci znaleźli susz roślinny – badanie wykonane przez technika kryminalistyki wykazało, że była to marihuana.

Pojazd pochodzący z kradzieży został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 25-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.