Nowy Caddy California ma być następcą wielofunkcyjnego Caddy Beach. Samochód od początku do końca powstaje w Polsce. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, natomiast montaż jego kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu. Tam też powstaje największy kamper Volkswagena - Grand California - zbudowany na nowym Crafterze. Także tu wykonywane są zabudowy specjalne na bazie Volkswagena Transportera T6., w tym zabudowy specjalne na życzenie klienta.

Volkswagen Caddy California – teraz także z zabudową kuchenną

Volkswagen Caddy California ma na pokładzie rozkładane łóżko o wymiarach 1980x1070 mm, które po złożeniu staje się kanapą. Samochód może być opcjonalnie wyposażony w minikuchnię, co jest nowością w stosunku do wersji Beach. Palnik z butlą umieszczono z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, pod łóżkiem. Zabudowę kuchenną wysuwa się po otwarciu tylnej klapy – rozwiązania to znane jest już dobrze z domorosłych aranżacji poprzedniej wersji tego modelu. Z minikuchnią na pokładzie Caddy California został homologowany jako pełnoprawny samochód kempingowy.

Inne praktyczne dodatki, które znaleźć można w tym kompaktowym kamperze, to m.in. nowe otwory wentylacyjne ze zintegrowaną siatką przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera, nowy system oświetlenia wewnętrznego z płynnie przyciemnianymi diodowymi lampkami, dwa krzesła kempingowe i stół, które można szybko schować do przeprojektowanej torby pod łóżkiem, oraz praktyczny system toreb do przechowywania, które mogą pomieścić przedmioty o wadze do pięciu kilogramów z każdej strony.

Volkswagen Caddy California – napęd

W Caddy w odmianie California na początku będą dostępne wyłącznie diesle w dwóch wersjach mocy: 75 KM i 122 KM. Ważną rzeczą dla każdego, kto lubi biwakować poza utartymi szlakami, jest też fakt, że Caddy California będzie również dostępny z napędem na wszystkie koła 4Motion.