• Trzy modele Volkswagena (dwie wersja Amaroka i Crafter) w zabudowie militarnej zaprezentowano podczas targów w Kielcach
  • Samochody wyposażono w silniki wysokoprężne 2.0 TDI o mocy od 140 KM do 177 KM
  • Militarną zabudowę Amaroka przygotowano we współpracy z wyspecjalizowaną firmą z Holandii. Crafter powstał zaś w Polsce

Trzy militarne modele Volkswagena mają swoją premierę na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Koncern wystawił dwie różne odmiany Amaroka oraz zmodyfikowanego Craftera. Wszystkie mają odgrywać rolę pojazdów wsparcia w polskiej armii.

Militarne wersje Amaroka przygotowano na bazie wersji z pojedynczą oraz podwójną kabiną. Obie wyposażono w ten sam silnik diesla 2.0 TDI o mocy 140 KM oraz napęd na 4 koła. Wersja 6 miejscowa (4 miejsca na skrzyni ładunkowej) została wyposażona w skrzynię automatyczną. W odmianie 4 osobowej wykorzystano zaś ręczną przekładnię. W pojazdach wzmocniono zawieszenie i przygotowano je do montażu dodatków systemów łączności.

Crafter dla wojska wyróżnia się mocniejszym silnikiem diesla. W 5-miejscowym furgonie zamontowano jednostkę 2.0 TDI o mocy 177 KM oraz 6 stopniową skrzynię automatyczną. Pojazd otrzymał podwyższone przednie zawieszenie, osłonę silnika, dodatkowe zabezpieczenie progów, orurowanie zderzaka oraz stały napęd na 4 koła z blokadą mechanizmu różnicowego.

Militarną zabudowę Craftera Volkswagen przygotował samodzielnie w polskich zakładach koncernu w Białężycach koło Wrześni. W przypadku Amaroka firma skorzystała z pomocy holenderskiej firmy Modiforce.