William James Adams, znany jako will.i.am to siedmiokrotny zdobywca nagrody Grammy, a także współzałożyciel i frontman zespołu Black Eyed Peas. Teraz to także nowy ambasador Mercedesa-AMG i modeli E PERFORMANCE, bo dziś jego działalność najwyraźniej dobrze wpisuje się w nową strategię niemieckiej marki związaną z elektryfikacją jej gamy modelowej. Z pewnością zwróci też uwagę młodszych klientów.

Mercedes-AMG podkreśla, że „will.i.am kocha samochody i pieczołowicie je udoskonala, z wysokim poziomem zrozumienia technicznego i estetycznego. Ma baczne oko na innowacje, które wypełniają lukę między kulturą a technologią. Zawsze chcąc coś ulepszać, will.i.am kwestionuje to, co istnieje, przekracza granice i nigdy nie spoczywa, dopóki nie znajdzie optimum – tak jak zespół Mercedes-AMG”. Firma chce zatem wykorzystać najlepsze cechy artysty i swoich modeli, by dać jasny przekaz o początku nowego, elektryzującego etapu jej rozwoju. Dlatego właśnie partnerstwo między will.i.am'em i Mercedesem-AMG będzie koncentrować się wokół modeli E PERFORMANCE, innowacji i różnego rodzaju projektów muzycznych.

Kampania, która startuje pod hasłem „Wszystko oprócz ciszy”, skupia się na 60-sekundowym filmie, w którym głównymi bohaterami są will.i.am oraz Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE. Ponadto obejmuje 30-sekundowe skróty, interaktywny wywiad z will.i.am’em i Lewisem Hamiltonem oraz wrzutki w mediach społecznościowych. Udział w kampanii siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 ma uosabiać transfer technologii sportów motorowych do pierwszej seryjnie produkowanej hybrydy AMG. Za realizację projektu odpowiada Rankin Agency London, a will.i.am napisał i wyprodukował dla niego ekskluzywną piosenkę – premiera singla i związanego z nim teledysku odbędzie się 10 września 2021 roku.

„Samochody są moją pasją, zwłaszcza te od AMG. A ja uwielbiam ulepszać istniejący produkt, przesuwać granice i łączyć rzeczy, które nigdy nie miały do siebie pasować, to jest hip hop – dom, w którym się urodziłem. I to właśnie mnie napędza – jestem zaszczycony, że mogę być częścią podróży AMG w przyszłość fantastycznej hybrydowej jazdy o wysokich osiągach” – podsumował artysta.

No cóż, można pozazdrościć. Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE jest pierwszym samochodem z Affalerbach z napędem hybrydowym, inspirowanym technologią z Formuły 1 i zarazem najmocniejszym seryjnym AMG w historii – jego moc systemowa to aż 843 KM! Promowanie takiego modelu to czysta przyjemność.