Samochód przekazany na rzecz WOŚP przez Stowarzyszenie Dealerów BMW, przy wsparciu BMW Polska, osiągnął sumę 152 877 złotych i trafił do właściciela.

Kolekcjonerskie auto – ostatni egzemplarz tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej – było jednym z najcenniejszych przedmiotów licytowanych na aukcji w ramach XVIII finału WOŚP.

Nabywca auta otrzymał dodatkowo rysunek – projekt BMW Z4 Coupé autorstwa Tomasza Sychy, polskiego projektanta, który stworzył ten wyjątkowy model BMW. Rysunek został opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Nowy właściciel samochodu odebrał kluczyki z rąk Jurka Owsiaka w salonie Auto-Fus w Warszawie. Nabywca auta chce pozostać anonimowy – wiadomo jedynie, że samochód trafi do Szczecina.

Ofiarodawcy samochodu - dealerzy BMW oraz BMW Polska – są zadowoleni z przebiegu licytacji.

- To wyjątkowy samochód – z pewnością da wiele radości nabywcy - powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko A dla nas radością jest znacząca kwota przeznaczona na sprzęt diagnostyczny dla chorych dzieci.

BMW Z4 trafiło na rynek w 2006 roku. Zostało stworzone jako bezkompromisowe auto sportowe, przeznaczone dla ludzi lubiących wyzwania, będących w ciągłym ruchu, kochających jazdę samochodem i fascynujących się motoryzacją.

Modele Z4 do dziś budzą wielkie emocje wśród kierowców na całym świecie, a projekt autorstwa polskiego designera jest uznawany za jeden z najbardziej udanych w historii BMW.