Supermoto należy z pewnością do jednej z bardziej widowiskowych dyscyplin motorowych.

W ramach Mistrzostw Polski Supermoto wystartowały klasy: Open i S1 natomiast w Pucharze Polski klasy: 250 cm3 i Otwarta. Zgodnie z regulaminem zawodów - każdą z klas zobaczyliśmy w dwóch wyścigach, bowiem zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzyska największą ilość punktów w obu biegach.

Zdecydowanym zwycięzcą III Rundy Mistrzostw Polski Supermoto został Karol Mochocki (RTM Radom), drugie miejsce zajął Radosław Michalak (KM Szczecin), a trzecie Kamil Osóbka (Cross Lublin). Z uwagi na fakt, iż zawodnicy S1 startowali również w klasie Open, w obu klasach miejsca na "pudle" wyglądały identycznie.

W IV Rundzie Zawodów Supermoto o Puchar Polski zawodnicy z klasy 250 cm3 wystartowali też w klasie Otwartej, obie klasy zdominował Marcin Kołoczek (RKM Row Rybnik), pozostałe jednak miejsca na pudle przypadły już innym zawodnikom. Drugie miejsce w 250 cm3 zdobył Marcin Dziawer (GKM Bałtyk), a trzecie Bartosz Cempel (A. Wielkopolski). Natomiast w klasie Otwartej drugie miejsce zajął Patryk Cudnowski, a trzecie Konrad Wilusz (A. Małopolski).

Podczas gdy Tor „Poznań” nie zdążył jeszcze dobrze wystygnąć po "supermoto-wcach", na polach startowych ustawili się młodzi i nieco starsi zawodnicy na skuterach. W Poznaniu odbyła się IV Runda Wyścigów Skuterów o Puchar Polski i Puchar ZIPP.

W zawodach udział wzięło ponad 30 uczestników, którzy ścigali się w klasach: 1 – Amator do 70 cm3, 2 – 50 cm3, ZIPP-ie – 50 cm3 oraz 3 – 70 cm3.

Skutery to jedna z najtańszych form ścigania się na motocyklach i najbardziej bezpieczna, w zawodach startować mogą dzieci od 10 roku życia, a w klasie amator, nawet tacy, którzy nie posiadają jeszcze licencji. Mimo, iż "skuter-owców" w większości przypadków charakteryzuje stosunkowo młody wiek to ich rywalizacja wcale nie jest mniej pasjonująca od zmagań kolegów z Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Szczególnie zaciekła walka rozegrała się w klasie 3, gdzie bój o "pudło" stoczyli Jerzy Jr. Mieloch (A. Wielkopolski), Denis Chadrysiak, Jerzy Sr. Mieloch (A. Wielkopolski) i Szymon Rajczak (A. Wielkopolski), zawodnicy podczas wyścigu tasowali się wielokrotnie, ostatecznie jednak na pudle pierwsze miejsce zajął Jerzy Jr., drugie Denis, a trzecie tata Jerzego, Jerzy Sr.

W markowej klasie ZIPP pierwszy na linię mety przyjechał Adam Sekuła (A. Wielkopolski) drugi Mateusz Cichy, a trzeci Piotr Kłak.

W klasie 2 triumfatorem został Michał Adamiszyn (CMAdamiszyn), drugi był Dariusz Beszterda (A. Wielkopolski), a trzecia zawodniczka znana z Pucharu Hondy 125 - Natalia Florek (A. Wielkopolski).

Klasę 1 dedykowaną dla początkujących zawodników wygrał Krzysztof Żyła (A. Wielkopolski), a obok niego stanęli Tomasz Noster i Mateusz Cichy.

Kolejne zawody tego typu zobaczymy w Poznaniu dopiero w przyszłym roku, a już dziś zapraszamy 11-12 lipca na Tor „Poznań” na II Rundę Pucharu Youngtimer Party.

Dziękujemy za relację Teresie Cichackiej z Biura Prasowego Automobilklubu Wielkopolskiego.