Damian Sawicki wygrał pierwszy wyścig w Zandvoort. Była wielka radośc, podium i Mazurek Dąbrowskiego.

Polak wyruszył z pierwszego pola i do końca wyścigu nie oddał prowadzenia. Jadącemu na drugim miejscu Marcusowi Steinelowi na ostatnim kółku pękła opona i spadł on na dziewiąte miejsce. Na podium stanęli

Drugiego dnia Damianowi Sawickiemu zabrakło szczęścia. W trudnych warunkach atmosferycznych na Circuit Park Zandvoort, Polak, który rozpoczął z ósmego pola, jechał doskonale. Po starcie był czwarty, potem przesunął się na drugie miejsce w stawce. Potem został wyprzedzony przez dwóch konkurentów, bowiem nawierzchnia toru stała się sucha, a rywale dysponowali oponami typu slik.

Na półtora kółka przed metą opona w samochodzie Damiana eksplodowała i... było po zawodach (a przede wszystkim punktach!).

Zwyciężył pechowiec z poprzedniego dnia, Marcus Steinel. Sensację sprawiła Kati Droste., która wywalczyła na holenderskim torze czwartą lokatę, wyprzedzając w wynikach Sebastiana Ascha. Ten ostatni powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej: obecnie ma osiem punktów przewagi nad Marshallem i osiemnaście nad Sawickim.

Kolejna runda SEAT Leon Superocopa odbędzie się w dniach 1-2 września na torze Nürburgring.

SEAT LEON SUPERCOPA ZANDVOORT WYNIKI 1 WYŚCIGU (15 OKRĄŻEŃ)

SEAT LEON SUPERCOPA ZANDVOORT WYNIKI 2 WYŚCIGU (15 OKRĄŻEŃ)

PUNKTACJA SEAT LEON SUPERCOPA

MiejsceKierowca Punkty1. Sebastian Asch 1432. Thomas Marschall1353. Damian Sawicki1254. Nicki Thiim105,5. Christian Hohenadel996.Marcus Steinel987. BastianKolmsee888. Jimmy Johansson819. Philipp Leisen5410. Marin Colak52