Damian Sawicki zajął dwukrotnie piąte miejsce w wyścigach Seat Leon Supercopa na torze Norisring.

Pierwszy wyścig eliminacyjny został przerwany z powodu poważnego wypadku, w wyniku którego dwóch zawodników: Marcus Steinel i Philipp Leisen trafili do szpitala. Na szczęście ich stan nie jest poważny, choć Leisena ma złamaną miednicę, rękę i obojczyk.

Damian Sawicki był najszybszy na treningu i trzeci w kwalifikacjach. Na piąte miejsce spadł po pierwszym wyjeździe samochodu bezpieczeństwa i do momentu wspomnianego wypadku, nie zdołał poprawić pozycji.

Drugi nasz reprezentant, Patryk Pachura był siedemnasty. O dwa miejsca wyprzedził go Sven Hannawald, jadący w samochodcie VIP-owskim.

Wyścig wygrał Kurt Thiim. Sawicki zdobył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie.

W drugim wyścigu zwyciężył Sebastian Asch, który pierwswzego dnia był tuż za Polakiem.

Sawicki kilkakrotnie zamieniał się miejsce z Thomasem Marschallem. Ostatecznie był ponownie piąty. Dzięki temu w klasyfijachi generalnej zajmuje obecnie trzecie miejsce.

Wyniki pierwszego wyścigu Seatów na torze Norisring

Wyniki drugiego wyścigu na torze Norisring

KLASYFIKACJA SEAT LEON SUPERCOPA

MiejsceKierowca (Kraj) Punkty1.. Sebastian Asch (Niemcy)1112. Thomas Marschall(Niemcy) 903. Damian Sawicki (Polska)853. Marcus Steinel(Niemcy)665. Niki Thiim (Niemcy)586. Bastian Kolmsee(Niemcy)577. Philipp Leisen(Niemcy)548 Christian Hohenadel(Niemcy)549 Marin Colak (Chorwacja) 5110 Jimmy Johansson (Szwecja)44

Piąta runda Porsche Carrera Cup

Bez sukcesów zakończyło udział w wyścigu z cyklu Porsche Carrera Cup trzech uczestniczących w nim Polaków. Startujący z najwyższego pola Maciej Stańco przejechał spokojnie tylko dziesięć okrążeń. Po jego błędzie w samochód Polaka uderzyło inne Porsche i aktualny Mistrz Polski musiał się wycofać.

Jadący z sąsiedniego pola lider tegorocznej klasyfikacji Mistrzostw Polski, Robert Lukas ukończył zawody na dziewiętnastym miejscu. Nasz zawodnik miał kłopoty techniczne.

Bartosz Bajerlein spisał się na miarę swoich oczekiwań - był dwudziesty trzeci.

Pierwszy linię mety minął Uwe Alzen, ale otrzymał karę pół minuty i spadł daleko w klasyfikacji. Jego zespół zapowiedział protest do FIA.

W tej sytuacji triumfował Christian Menzl przed Jörgiem Hardtem i Chrisem Mamerowem. Czwarty był Czech Jiri Janak (Czechy).

WYNIKI WYŚCIGU PORSCHE CARRERA CUP

MiejsceKierowca (Kraj) Czas1. Christian Menzel(Niemcy)33.30,659 min. 2. Jörg Hardt (Niemcy) strata 1,938 sek.3. Chris Mamerow (Niemcy)4,061 sek.4. Jiri Janak (Czechy)7,405 sek.5.Richard Westbrook(Wielka Brytania)7,809 sek.6. Adam Lacko (Czechy)12,176 sek.7. Thomas Jäger (Niemcy)13,136 sek.8. Lance David Arnold (Niemcy)13,480 sek.9. Jan Seyffarth (Niemcy)14,489 sek.10. Nicolas Armindo(Francja)16,216 sek.19. Robert Lukas (Polska)30,698 sek.23. Bartosz Bajerlein (Polska)40,133 sek.