• Rolls-Royce Cullinan może być wstępnie skonfigurowany poprzez stronę internetową. Docelowo i tak trzeba się udać na spotkanie z dealerem
  • Nabywca ma do wyboru kilka wersji słynnej figurki Spirit of Ecstasy. Jest nawet świecą wersja z poliwęglanu
  • Wśród opcji nie zabrakło parasoli z rączkami w kolorze lakieru nadwozia

Pierwszy SUV w historii legendarnej marki można już zamawiać. Nie trzeba przy tym od razu wybierać się do salonu. Rolls-Royce udostępnił zaktualizowany konfigurator online. Można w nim przygotować własną wersję nowego modelu Cullinan, jak i pozostałych pojazdów marki.

Wybór opcji imponuje, ale nie jest aż tak rozbudowany, jak u wielu marek nie tylko premium, ale także i bardziej masowych. Trzeba jednak przyznać, że pomysłowych dodatków nie zabrakło. W końcu możliwość personalizacji jest niezwykle ważna dla potencjalnych klientów brytyjskiej marki. Wszystko po to, by zbudować tak unikalną wersję, jak to tylko jest możliwe.

Wnętrze wstępnie skonfigurowanej wersji modelu Cullinan
Wnętrze wstępnie skonfigurowanej wersji modelu Cullinan

Oprócz bogatej palety lakierów można zamówić satynowe wykończenie maski czy zewnętrzne dodatki ze stali nierdzewnej. Nawet wybór felg nie jest zwyczajny. Klient ma do wyboru nie tylko modele według wzorów (jest tylko jeden rozmiar: 22 cale), ale może również wzbogacić koła o kolorystyczne detale.

Do wyboru jest także kilka wersji wykończenia legendarnej figurki Spirit of Ecstasy. Może być wykonana ze srebra albo pokryta złotem. Jest również świecąca odmiana z poliwęglanu albo zwykła podświetlona wersja. Na tym nie koniec. Pora na wnętrze.

Drewniane wykończenie przewidziano nie tylko na konsoli ale na całej przedniej części deski rozdzielczej, kierownicy i otoczeniu kolumny.
Drewniane wykończenie przewidziano nie tylko na konsoli ale na całej przedniej części deski rozdzielczej, kierownicy i otoczeniu kolumny.

W kabinie symbol Spirit of Ecstasy pojawi się w formie wytłoczenia na zagłówkach czy drzwiach. Do tego paleta drewnianego wykończenia (8 opcji wzorów i kolorów). Rolls-Royce zadbał nawet o drewniane wykończenie o fakturze szewronu, które przewidziano nie tylko na konsoli, ale na całej przedniej części deski rozdzielczej, kierownicy i otoczeniu kolumny. Na desce nie może zabraknąć także zegarka – trzy opcje do wyboru. Na podłodze zaś trudno nie mieć dywaników. W opcji wersje w odpowiednio dobranym kolorze i wykonane nie tylko ze sztucznych materiałów, ale także z owczej wełny.

Rolls-Royce Cullinan. Do wyboru sporo wzorów felg. Rozmiar ten sam: 22 cale
Rolls-Royce Cullinan. Do wyboru sporo wzorów felg. Rozmiar ten sam: 22 cale

Przywiązani do detali także znajdą coś dla siebie. Na liście opcji umieszczono grawerowaną tabliczkę z numerem VIN, automatycznie wysuwane stoliki piknikowe, moduł rekreacyjny (schowki na różne podręczne przybory) czy obudowy kluczyków i parasole z rączkami w kolorze lakieru nadwozia. Nie zapomniano o pokrowcu na nadwozie, prostowniku oraz nausznych słuchawkach reklamowanych jako modele klasy high-end.

Konfigurator online ma być przede wszystkim zachętą. I tak trzeba się finalnie wybrać na spotkanie z dealerem, aby uzgodnić wszystkie szczegóły. Także w kwestii ceny.