Auto Świat Wiadomości Aktualności Zmodyfikowana Mazda2 zadebiutuje w USA, by trafić do Europy

Zmodyfikowana Mazda2 zadebiutuje w USA, by trafić do Europy

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

Wraz z nowym Fordem Fiesta zmodyfikowana została bliźniacza Mazda2. Zadebiutuje w USA, by następnie trafić do Europy.

Zmodyfikowana Mazda2 zadebiutuje w USA, by trafić do Europy
Zobacz galerię (5)
Auto Świat
Zmodyfikowana Mazda2 zadebiutuje w USA, by trafić do Europy

Żadna z poprzednich generacji Mazdy2 nie była dotychczas sprzedawana w USA. Zapewne światowy kryzys i moda na małe, oszczędne samochody, spowodowały decyzję japońskiego producenta o dołączeniu tego małego modelu do amerykańskiej oferty.

Pięciodrzwiowa Mazda2 trzeciej generacji debiutuje właśnie w USA, gdzie będzie ją można kupić za 14 730 dolarów. Dla porównania Ford Fiesta kosztuje 13 995 dolarów.

Po amerykańskiej premierze zmodyfikowana Mazda2 sukcesywnie wprowadzana będzie do oferty w Europie, Azji i Japonii. Na rynku amerykańskimMazda2 ma konkurować z takimi samochodami jak: Honda Fit, Kia Soul, Mini, Nissan Versa, Sion tC i Toyota Yaris. Dotyczy to oczywiście wersji amerykańskich, które w większości różnią się od wersji europejskich.

Mazda2 w wersji podstawowej przeznaczonej dla użytkowników w USA napędzana jest czterocylindrowym silnikiem 1,5 l o mocy 100 KM, gdy dla porównania Ford Fiesta ma jednostkę 1,6 l o mocy 120 KM.

Japoński producent także poinformował także, iż masa trzeciej generacji Mazdy2 zmniejszyła się o 10 proc. w porównaniu z poprzednikiem.

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan
Powiązane tematy: